Disainimaja kutsub moehuvilisi külla

08. mai, 2012

DM_Mai_yritusedA3_v2ikeTartu Loomemajanduskeskuse tegutsev Disainimaja korraldab 10.-12. mail kolm moeõhtut „Disainimaja kutsub külla“, kus esimesel õhtul tutvustatakse Hanna Korsari moeloomingut, teisel  Krissi ehteid ning kolmandal, kleidipäeval pööratakse tähelepanu kleidile.
Disainimaja omaniku Hedviga Vei sõnul tekkis idee kätte jõudnud kevadest, mis vajab tähistamist. „Kuna kevad on aeg, kus lõpuks ometi pääseb paksude riiete alt välja, otsustasin seda tervitada ilusa moe ning ilusate ehetega,“ lisas Hedviga Vei.

10. mail algusega kell 19 toimub Disainimaja Tartu poe verandal (Kalevi 15) Hanna Korsari moeõhtu. Moekunstnik tutvustab seda õhtut nii: „Räägin teile oma lapsepõlvest ja nendest mõjutustest, mis on mind sundinud moekunsti juurde. Räägin kooliajast, erinevatest ametitest ja põhimõtetest töös.“

11. mai algusega kell 19 toimub Disainimaja Tartu poe veranda ehteõhtu „NewVintage by Kriss“. Ehtekunstnik Kriss tutvustab oma üritust nõnda: „Räägin elust, ilust, kividest ja loomingust. Inspiratsioonist ja juhustest. Ehetest ja nende mõjust kandjale.“

12. mai kell 11-16 on Tartu Loomemajanduskeskuse hoovis kleidipäev, kus ostetakse, müüakse,  vahetatakse, näidatakse kleite. Esineb Prägantne Brigaad. Avatud on näitus “Kleidi lood”. Halva ilma korral on üritus Kalevi 17 saalis. Kes soovib kleidipäeval tulla kleite müüma (võivad olla nii uued, vanad kui ka vintagekleidid), andku osalemissoovist teada info@disainimaja.ee.

Kõik üritused on tasuta ning kuna kohtade arv on piiratud, palutakse osalemissoovist teada anda info@disainimaja.ee.

Järgmine moeüritus loomemajanduskeskuses on 25.−26. mail, kui toimub ehtefestival: http://www.lmk.ee/ehtefestival.