Disainiöö ajal sõidutab disainihuvilisi Tallinn 2011 eribuss

22. september, 2011

altLaupäeval, 24.septembril on kõigil huvilistel võimalus Disainifestivali Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF…  üritustest osa saada Tallinn 2011 eribussi kasutades. Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.


 

Hommikul kell 10.00 väljub eribuss Rotermanni kvartalist Elevaatori kõrvalt parkimisplatsilt ning saabub 10.15 Telliskivi Loomelinnakusse. Koostöös Kirbuturu meeskonnaga on sel laupäeval huvilistel võimalik Telliskivi Kirbuturult otsa ka Eesti disaineritele kuuluvaid esemeid.
Buss väljub Telliskivi Loomelinnakust kell 11.30 ning järgmine peatuspaik on Eesti Disaini Maja galerii. Kuna aeg on keha kinnituseks kohane, siis samas majas asuva kohvik Klaus poolt on disainihuvilistele välja pakkuda spetsiaalne lõunapakkumine.
Eesti Disaini Maja juurest võtab eribuss kell 13.00 suuna KUMUsse, kus huvilistel on võimalus tutvuda selleaastase Euroopa Disainijuhtimise Auhinna (DME Auhind) finalistide näitusega. Eribuss stardib KUMU juurest kell 14.15 ning viib osalejad tagasi Disainiöö südamesse Rotermanni keskuses, kus huvilistel on võimalik külastada mitmeid erinevaid näitusi ning algusega kell 19.00 võtta osa Disainioksjonist.

’’Festivali eesmärk on teha Eesti disain nähtavaks ning tõsta inimeste disainiteadlikkust. Samas annab see võimaluse disaini ettevõtlusele, uute eesti toodete/teenuste tutvustamiseks ja võrgustumiseks. Nii disainifännidele kui neile, kel eelnevalt disainiga kokkupuuteid vähe, on mõeldud rahvusvaheliste lektorite osavõtul konverentsid, töötoad ning mitmed rahvusvahelised näitused mis aitavad tutvustada teiste maade disainisaavutusi,’’ selgitab festivali tausta ürituse peakorraldaja Ilona Gurjanova.

16.-25.septembril on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt – toimub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 progrmmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö.  Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Programmi kuulub kokku enam kui 45 üritust.  Festivali süda asub Rotermanni kvartalis, kuid kaasatud on kõik suuremad muuseumid ja galeriid.

Festivali programmi kuuluvad erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, mitmed moeetendused ja palju muud. Festivali üks keskne koht on Kalasadamas asuv Eesti Disaini Maja, kus saab näha ja osta uuemat eesti disaini.

Paljud üritused toimuvad linnaruumis –  näiteks Viru Bussiterminalis saab vaadata Austria infodisaini.  Mitmed põnevad üritused toimuvad linnagaleriides, loomekeskustes ja disainipoodides. Toidudisaini näiteid saab näha Novellis ja Arhitektuuri- ja Disainigaleriis. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.

Vt täpsemalt www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee .