Disainiöö festival “Inimlikud linnad”

06. september, 2018

XIII Disainiöö toimub 10.-16. septembril 2018. Nädalaks elavnevad omapärased festivalikeskused üle terve Tallinna: ajalooline Balti jaama ootepaviljon, uus EKA hoone, Soolaladu, Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Viru keskus, Telliskivi, Solaris ja Alexela kontserdimaja, Kadrioru Tennisehall ning tosinad satelliidid erinevates asukohtades.

Seekordse disaini suursündmuse teema on “Inimlikud linnad”. Selleks, et linnakeskkond jätkusuutlikum ja inimsõbralikum oleks, kannavad hoolt missioonitundega disainerid, arhitektid, urbanistid ja planeerijad. Inspiratsiooni ja tõendusmaterjali teiste linnade näidete põhjal saab näitustel ja konverentsil, mis tähistab neljaaastase üleeuroopalise projekti “Human Cities – Challenging the City Scale” edukat lõppu. Ootame lisaks kohalikele urbanistidele esinema nimekaid visionääre Kanadast [Mark Kingwell], Inglismaalt [Liam Young] ja Belgiast [Chantal Vanoeteren]. Linnaarengu huvilised saavad kuulda ja näha 11 linna, sh Milaano Polütehnikumi ja Aalto Ülikooli uuendusmeelseid projekte. Eesti tiim esitleb lõõgastuskapslit “HÄLO”. Saksamaa tuntud disainiauhinna IF nominentide tööd täiendavad näitust tudengite vaatenurgast. Villu Veski ja Laura muusikaline heliteos “Inimlikud linnad” paneb projektile väärika punkti.

Seekordse disainifestivali teeb eriliseks võimalus tutvuda Eesti disaini paremikuga Viru keskuses. Kuna on Eesti Disainiauhindade aasta, antakse pidulikul galal välja tootedisainiauhinnad BRUNO ja SÄSI ning auhinnad graafilise ning teenusedisaini vallas.

Rahvusvahelise graafilise disaini kogukonna panuseks on näitus “Dialoog”.

Eesti Arhitektuurimuuseumis saab kogu septembri jooksul teha tutvust Lutheri tehase välisesindusest väljakasvanud Isokoni põneva ajalooga. Londoni eramuuseumi teksti ja pildimaterjali täiendavad Lutheri tehase tootenäited ning replikatsioonid Isokoni toodetest, mille arenguloo juures olid Bauhausist tuntud disainerid Walter Gropius, Marcel Breuer jt. Vineeriajalugu kajastava näituse toovad tänasesse päeva näidised innovaatilistelt tootjatelt. Võimalus on osaleda ka töötoas.

Vineeriteemale puhuvad loengutega elu sisse Jüri Kermik, John Allan, Elizabeth Darling, Karen Jagodin ja Magnus Englund.

Loe edasi Disainiöö kodulehelt.