Disainiöö ilmutab ennast seekord Ülemiste Citys

10. detsember, 2015

Disainerite Liit, Disainiöö ja Eesti Disaini Maja kutsuvad Teid veetma meeleolukat disaini(ÖÖ)päeva Ülemiste City-s kolmapäeval 16.detsembril alates 10-st 8ni. Tähistame mõnusat jõulueelset aega väikese vaimu- ja mõttetööga; vaatame kino ja õpime uusi asju tegema. Hoolitseme ka selle eest, et saate kõik jõulukingid kaasa osta ning saame kokku lüüa läinud aastat meenutades ja uusi plaane tehes.Pidupäev täis häid ideid, toredaid inimesi ja ilusaid asju leiab aset Ülemiste City linnakus (mitte segamini ajada Ülemiste Keskusega) Minoxi looja Walter Zappi majas, Dvigateli restorani hoones (Lõõtsa 6 sissepääs A ja D). 

P R O G R A M M

→ 10:00-11:00 Hommikuseminar “Õiguslikud võimalused mittemateriaalse disaini kaitsmiseks” / tasuta (II korrus)

Legal Room õigusbüroo poolt läbi viidavas loengus tutvustatakse mittemateriaalse disaini õiguskaitse võimalusi. Vaatleme, kuidas kaitsa oma õigusi autoriõiguste abil, mida silmas pidada litsentsilepingute sõlmimisel ning milliseid kaitse võimalusi pakub disainilahenduse registeerimine. Ülevaatlikult puudutame ka peamisi erinevusi disainikaitse võimaluste vahel Euroopa Liidus ja USA’s. Lisainfo: info@legalroom.ee

→ 11:00-12:00 Designers Talk / tasuta

Loengusari “Mina olen disainer”, kus disainerid tuvustavad oma loomingut läbi õppetundide. Oma loo räägivad: Mare Kelpman (kelpman textile), Kristi Rummel (Disainiosakond) ja Anne-Liis Leht (klaasidisainer)

→ 12:00-14:00 3D printimine (prindime piparkoogivorme)

→ 12:00-15:00 “Lambi töötuba” Tarmo Luisk

Tarmo Luisk on eesti disaini esinimesid, alati naerusuine ja rohkete tunnustustega pärjatud lambidisainer aitab mõista ühe valgusti hingeelu ning tema juhendamisel on harukordne võimalus valmistada endale päris oma lamp. Kohti töötoas: 10. Osavõtt: 25 €. Registreerimine ja lisainfo: info@estoniandesignhouse.ee

→ 14:00-15:00 Tagasivaatav film “ Disainiöö_10″ / tasuta

Autoriteks on Ene Läkk ning Janek Karakats. Heidame kiire pilgu festivali ajalukku. 

→ 15:00-16:00 Kiirkohtumine Ilona Gurjanovaga (Eesti Disainerite Liidu esinaine ja Disainiöö peakorraldaja). Arutelu küsimuste-vastuste vormis. / tasuta

→ 15:00-17:00 “Nahast käepaela töötuba” Stella Soomlais 

Ise tehtud ese või kink on personaalne ja tulnud hingest, kätkeb emotsiooni. Kui tunned, et käepael on midagi, mis sobiks kingisaajale, kuid tahaksid lisada sellele oma loo, siis on see töötuba just õige, kust osa võtta. Nii on võimalus teha kallile inimesele kink, mis on mõeldud justnimelt talle.
Töötoa juhendajaks on Stella koos abilistega. Lisaks meisterdamisele räägitakse naha kui materjali omadustest ja iseärasustest, saab piiluda nahadisaini telgitagustesse ning tutvuda lähemalt loomingulise protsessiga. Kohapeal olemas kõik vajalikud vahendid ja nahkade värvivalik.
Töötuba kestab ligikaudu kaks tundi. Osalustasu on 25 € (hõlmab ühe käepaela meisterdamist, iga järgmise eest lisandub 5 € materjali eest). Registreerimiseks palun saada e-mail aadressile design@stellasoomlais.com. Peale registreerimist saadame info osalustasu maksmise kohta. Kui mingil põhjusel siiski osaleda ei saa, on võimalik hiljem valida endale käepael valmistoodete hulgast.

→ 16:00-17:00 Loeng “Disain avalikus ruumis” Veronika Valk / tasuta

→ 16.30-17.15 Ekskursioon Ülemiste Citys (vana Dvigateli tehas) / tasuta

Ülemiste City on kasvav ärilinnak Tallinna Lennujaama kõrval, endise Dvigateli tehase alal. Ülemiste Cityt on nimetatud IT-ettevõtete suure kontsentratsiooni tõttu Eesti Silicon Valley’ks. 20. sajandil oli linnaku alal Dvigatel, üks Eesti suuremaid ja tähtsamaid tehaseid. Nõukogude ajal oli Dvigatel NSVLi aatomitööstuse eksperimentaaltehas. Dvigatelis on ehitatud ka lennukeid ja tsaariajal valmisid siin tuhanded vagunid Vene keisririigi raudteedele. 
Registreerimine Kristo Siig, kristosiig@gmail.com 

→ 17:00-20:00 EDL ja Disainiöö jõuluoleng

→ 10:00-18:00 Eesti Disaini Jõulu Shop

Esindatud on Eesti palavalt armastatud disainerid nagu Monika Järg, Stella Soomlais, Piret Loog, Mare Kelpman, KAUN, Joti Knot, Reet Aus, AnnKris Glass, Tarmo Luisk, Bold Tuesday, Kärt Ojavee, Pavel Sidorenko, NVBYK, Anni Varm ja paljud teised. Kõrvuti on uued noored tegijad ja elavad legendid. Hoolikalt valitud ja kohalike disainerite loodud ning valdavalt kohalike ettevõtete poolt valmistatud toodete läbivaks omaduseks on ehedad põhjamaised jooned ja naturaalsed materjalid. Valikus aksessuaarid, tekstiilid, kodusistust, graafikat, ökokosmeetikat jne

Pop-up poodi vahendab Eesti Disaini Maja. Positiivne emotsioon garanteeritud! 

→ 10:00- 18:00 Eesti Moedisain “Mantlite eri” 

Teie ees on lai valik Eesti moeloojate mantleid nii naistele, meestel, kui ka lastele. Esindatud on uhke nimekiri, kes ilmselt pikemat tutvustus ei vaja: Reet Aus, Mare Kelpman, Ivo Nikkolo, KÄT, #JoNurm, Kalamaja Printsess, Pungits, Liina Viira, Whitatile jne.