Disainiöö otsib satelliite

09. juuli, 2012

d12_bnnerEesti Disainerite Liit kutsub osalema disainifestivali satelliitide programmis, et üheskoos aasta suurim disainiüritus läbi viia. EDL otsib koostööpartnereid, kes sooviksid oma kauplusi-galeriisid-stuudioid festivali ajal kauem lahti hoida; kes oleksid nõus korraldama festivali ajal näitusi, installatsioone, tootetutvustusi, disaini- või arhitektuuribüroode külaskäike või teisi huvipakkuvaid üritusi, kuhu saaksime suunata festivalikülalisi. Satelliitide andmed avaldatakse festivali ametlikus programmis, kataloogis, internetis. Toimumispaigad tähistatakse Disainiöö sümboolikaga.

VII DISAINIÖÖ Tallinnas ja Tartus

20.–23.septembrini toimub Eesti disainielu elavdajana tuntuks saanud Disainiöö. VII festival keskendub valdkondadele, milles disaini roll elukeskkonna paremaks muutmisel on toonud käegakatsutavaid tulemusi.

Design Matters egiidi all toimuvad seminarid, konkursid ja kontaktmess keskendub disaini ja ettevõtete koostööle ning aitab lahti mõtestada edu võimalikkuse mudeleid erinevate valdkondade vahel tutvustades praktikute edulugusid mööbli- ja moetööstuse valdkonnas. Esinejate seas on eesti juurtega maailmatuntud moedisainer Oskar Metsavaht Brasiiliast, Per Mollerup, Tapio Anttila, Adam von Haffner jt tunnustatud disainerid Taanist ning Suurbritanniast.

Disainihuvilistel on võimalik kõrvutada erinevate maade loomepotentsiaali; mõõtu saab võtta Taani disainiauhindadega Index ning Leedu disainiauhinna nominentidega. Ulatuslik rahvusvaheline näitus Elevaatoris tutvustab tootedisaini uudiseid. Keskkonna ligipääsetavusele keskendub rahvusvaheline väljapanek Cities For All. Plakatiaktsioon Rodchenko 120 tunnustab konstruktivismi rajajat, tutvuda saab moodsa vene plakatiga ning fotonäitustega jm.

Festivali tippsündmus on Eesti Disainiauhindade gala Lennusadamas, mis on sel aastal katuseks BRUNO auhinnale kui ka teistele disainiauhindadele. Tunnustust jagatakse nii tootedisaini, graafilise disaini kui ka teenuse disaini valdkonnas. Nominentide töödega saab tutvuda netis ja näitustel; galat ilmestab Oskar Metsavahi moeshow.

Tavapäraselt on festivali kavas erinevad töötoad, taaskasutusmööbli projekti juhendavad Nick Rawcliffe ja Adam Fairweather; kiirloenguid saab jälgida Pecha Kucha õhtul; noortele disaineritele on suunatud Portfolio café; Reet Ausilt on oodata elamusetendust Trash to Trend. Kultuuripealinn Guimarãesi stardib Paldiskist kunstirong Cosmic Underground. Disainiööd aitavad oma üritustega rikastada sattelliidid üle terve linna. Festivali tõmbekeskused asuvad Rotermanni kvartalis ja Eesti Disaini Majas, kus asub ka disainiööklubi. Lisaks Tallinnas toimuvale saavad sel aastal festivalielamusest osa ka tartlased. Tartus koonduvad üritused alates 27.septembrist Loomemajanduskeskusesse. Disainiöö peakorraldaja on Eesti Disainerite Liit.

Koostööhuvilistel palume saata lühitutvustus max 300 tähemärki ja iseloomustav foto (trükikõlbulik). Osalemistasu on 120 EUR. Teie ettepanekuid ootame kuni 1.augustini aadressil leart@estpak.ee