Disainiöö paneb Tartus muru helendama

26. september, 2012

Reedel, 29. septembril kell 20 lööb Tartu Loomemajanduskeskuse esine muruplats seninägematul viisil helendama. „Maastikugeriljade“ firma TajuRuum korraldab valgusperfomance´i, mis on esimene tuleval aastal Tartusse laieneva Disainöö eelürituste reas.
„Disainiöö on oodatud sündmus, mis toob disainihuvilistele mitmekülgse programmi, kust iga huviline peaks midagi meelepärast leidma. Oluline on ka see, et festival tutvustab nii kohalike kui rahvusvaheliste disainerite loomingut ka neile, kes sellega tavapäraselt kokku ei puutu,“ ütles Eesti Disainerite Liidu esinaine ja festivali peakorraldaja Ilona Gurjanova.

Disainiöö Tartu-poolse korraldaja Hedviga Vei sõnul  on reedene eelüritus heaks sissejuhatuseks järgmise aasta festivalile, sest valgusperformance sügisöös on Põhjamaa minimalistlikku ja karget disaini täpselt iseloomustav kujund. „Disainiöö on festival, mille peamised märgid on loovus, silmapaistvus, avatud meel ja puhas visuaalne nauding, mis kokku loovad ruumi, kus meil on hea olla. Samasugune saab olema ka reedeõhtune häppening,“ lisas Hedviga Vei.

Disainiöö laieneb Tartusse 2013. aasta septembrist.