Disainiöö Portfolio Café

20. september, 2011

Disainiöö ja Eesti Kunstiakadeemia kutsuvad esimesele disainimagistrantide ja noorte disainerite Portfolio Caféle


 

Disainiöö Portfolio Café viib kokku noored disainerid ja kogenud disaini managerid, kriitikud, kuraatorid, disainerid ja ettevõtjad. Kolmapäeval, 21. septembril kell 10.00 – 13.00 Rotermanni kvartalis.

Portfoolio esitlus ja vestlus on privaatne, üks ekspert räägib korraga ainult ühe portfoolioomanikuga segamatult ühe laua taga. Üks-ühele tööde esitlus on kasulik nii kunstnikule kui professionaalsele disainerile: disainer harjutab oma töödest ja praktikast kõnelemist, ta võib küsida nõu ja tagasisidet; ekspert saab omakorda kiire ja põhjaliku ülevaate autorist, võimaluse esitada täpsustavaid küsimusi ja teha ettepanekuid nii loomingu kui koostöö asjus.

Osalemiseks valmista ette oma loominguline portfoolio ja tule Disaniöö keskusesse Rotermanni kaubamaja I korrusel! Osalemine on tasuta ja ilma eelregistreerimiseta.

Üks esitlus kestab kuni 20 minutit.

Portfolio Cafél osalevad eksperdid:

Mart Jõhvikas (Tallinn) on mööblifirma Borg asutaja ja tegevjuht.

August Kull (Tallinn) töötab  OÜ Brainteamis ning on Eesti Mööblitootjate Liidu juhatuse liige ning vastutab  klastritegevuse eest , mille üks eesmärk on leida mööblitootjatele uusi väljundeid eksportturgudele ja  hoogustada koostööd disaineritega. Oma kogemused on August Kull saanud pikaajalisel tööl AS Thulemas ning Portfolio Cafélt loodab leida noori talente , keda siis soovitada töösturitele.

Asmo Noronen (Tallinn, Helsinki) is an industrial designer from Finland. Graduated from University on Art and Design in Helsinki. He is focused on furniture and kitchen design business (Isku Keittiöt). Asmo Noronen has started his own design studio Helno one year ago (www.helno.fi).
„I’m interested to meet your design students, because they are the future of “Eesti Disain”. I have got the feeling that Estonian design is now developing very fast and the quality of it is already very good.“

Oliver Schweizer (Stuttgart) is a product designer, graduated from HfG Karlsruhe (University of Design Karlsruhe). He has been working with several companies (Audi, Blaupunkt, Bosch-Siemens-Home Appliances, Dornbracht, Elba, Honda, Hyundai, Mercedes, Mini, Opel, Seabob, Vileda, Villeroy & Boch, Volkswagen, Volvo, Yes! Roadster) and also as a lecturer at different design schools in Karlsruhe, Pforzheim, Saarbruecken and Munich.  Oliver Schweizer is the founder and head of Schweizer Design Consulting, since 2000 (www.schweizerdesign.com).
„I am curious about the PC just to see the ambitions of young talents. Hopefully I can give some helpful hints and advices.“

Ketli Tiitsar (Tallinn) on ehtekunstnik, õppejõud ning Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumi projektijuht.

Tanel Veenre (Tallinn) on vabakutseline ehtekunstnik ja fotograaf, ametilt kultuuriajakirjanik ning õppejõud Eesti Kunstiakadeemias. Portfolio Cafélt ootab vastuseid küsimustele miks, kuidas ja kellele.

Martin Zentner (Stuttgart) is a grafic designer, worked as an editior in chief of German design magazine „Design Report“. Today he works as a freelance designer and journalist, develops and designs digital presskits for customers like Porsche and Daimler and consults clients about social media. In his spare time Martin works on his biggest art-project: the creation of a virtual person, under whose name (Dora Asemwald) he writes a blog, run a gallery, make art-exhibitions and a lot more.