Disainiöö

24. august, 2010
V disainifestival Disainiöö toimub Tallinnas 23.-26. septembril 2010. Festivali süda on Rotermanni kvartalis.

Septembri lõpul on taas päevakorras disain. Korraldajad soovivad demonstreerida, kuidas loovust ja disaini rakendada parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkona loomisel. Festivali märksõnaks on süntees, mis osutab aina progresseeruvale protsessile, kus erinevad kultuurivaldkonnad sulanduvad kokku nii, et raske öelda, millega tegu.

DISAIN TEIE TEENISTUSES
on Disainiöö koondnimetus. Linna ligipääsetavuse ja külastatavuse suurendamiseks mõeldud projekt Tallinn For All ja sellega kaasnev seminar Cities For All ja töötoad  aitavad rakendada ellu Design For All mõtteviisi. Esinema ootame oma ala tippe: Jean Schneider (Prantsusmaa), Kathryn Best (Inglismaa); Pete Kercher (Itaalia); Finn Petren (Rootsi), Julia Cassim (Inglismaa), Peter Neumann (Saksamaa), Francesc Aragall (Hispaania) jt.

Töötoad “I’m sketching to see what I am thinking” ergutavad disainereid (taas)kasutama käelisi oskusi. Prof. Gregor Krisztian (Saksamaa) ja Björn Koop demonstreerivad kuidas virtuoosid töötavad ning kuidas mõte visualiseerub.

Jätkub traditsioon otsida sidemeid disaini ja kulinaaria valdkonnas. Töötuba nimetusega Leib väärtustab eestimaised leivatooteid. Otsime ka Eesti Snäkki. Materjalitundja Simone de Waart (Material Sense – Holland) viib läbi töötoa neile, kes otsivad uuendusi toiduainete pakendamisel ning kes on huvitatud uue eestimaise eine loomisest.

Keskööni toimuvad üritused galeriides ja disainipoodides; varahommikuni on avatud disainiööklubi.
Festivali korraldab Eesti Disainerite Liit koostöös MTÜ-ga Disainiöö.

Vaata Disainiöö programmi www.disainioo.ee