E-riigi teatrietendus õpetab loovalt e-teenuste loomist

29. oktoober, 2010

RIA korraldatud koolitusel “E-riigi teater” mängib Juhtimisteater ette ühe e-teenuse arenguloo läbi raskuste, mis avalike teenuste e-kanalitesse suubumine kaasa võib tuua.

Koolituses kombineeritakse loenguid, teatrit ning grupitöid.

Koolituse läbiviijad jagavad kommentaare ja mõtteid selle kohta, mida tähele panna ja millest midagi õppida. Kolmel  korral lastakse osalejatel läbi rühmatööde „sekkuda“ sündmuste käiku ja välja pakkuda, mida võiks päris elus teha teistmoodi või lausa uutmoodi.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhataja Margus Püüa märkis, et mõni stseen on otse elust maha kirjutatud ja pakub paljudele äratundmisrõõmu või ka kurbust. “Tahaksimegi näidata, kuivõrd oluline on otsustajate ja tehnoloogia poolelt pakkujate koostöö,” lausus ta. Nagu korraldajate jutust selgub, on publik sellise koolituse väga hästi vastu võtnud.

Juhivad: Heiti Pakk (Juhtimisteater) ning Margus Püüa (RISO)

“Publik ei ole lihtsalt pealtvaatajate rollis, vaid nad saavad aktiivselt sekkuda protsessi, anda oma hinnanguid, kommentaare, ettepanekuid, kuidas ühte e-teenust luua ja pakkuda kodanikele, et kõigi meie elu läheks lihtsamaks,” kinnitas riigi infosüsteemide arenduskeskuse programmijuht Agne Kivisaar.

Mängivad: Tiit Palu, Piret Laurimaa, Ahti Puudersell, Lauri Kink, Kaili Viidas

Vaata AK videoklippi koolitusest

Tasuta koolitust saab 8. novembril näha Tallinnas Õpetajate Majas ja 16. novembril Tartus Atlantise konverentsikeskuses.

www.ria.ee