EAS avas loomemajanduse tugistruktuuride arendamise taotlusvooru

06. aprill, 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas loomemajanduse tugistruktuuride arendamise taotlusvooru. Tegemist on uue perioodi teise taotlusvooruga loomemajanduses.

 

„Avanenud toetus on suunatud loomemajanduse valdkondlikele ja piirkondlikele arenduskeskustele. Toetusega soodustatakse loomemajanduses ja tema sidusvaldkondades tegutsevate loomeettevõtete võrgustumist ning ettevõtluspotentsiaali ja ekspordivõimekuse kasvatamist,“ selgitas EASi loomemajanduskeskuste programmijuht Katre Purga. Purga lisas, et kandideerima oodatakse organisatsioone, kes teevad koostööd mitte ainult loomeettevõtetega, vaid on valmis panustama ka teiste sektorite arengusse.

Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok ütles, et loomemajanduse tugistruktuuride võrgustikku hakati arendama 2010. aastast. „Nüüd on võimalik keskenduda just nendele sihtgruppidele ja teenustele, mis väikese ja keskmise suurusega ettevõtjaid nende rahvusvahelistumisel ja lisandväärtuse kasvatamisel edasi aitavad,“ selgitas Pallok. Ta nentis, et kindlasti tuleb senisest rohkem rõhku panna valdkondade vahelistele koostöömudelitele, tunda ära tegelikud arengutakistused, kujundada oma teenused paindlikuks ja nõudlusele vastavaks ning kasutada maksimaalselt ära valdkonna või piirkonna potentsiaalist tulevaid võimalusi.

Taotlemine toimub kahes  etapis ja selle eelduseks on kohustusliku eelnõustamise läbimine, millele EAS annab kirjaliku tagasiside. Seejärel avaneb võimalus esitada põhitaotlus koos lisadokumentidega.

Taotlemine toimub läbi EASi e-keskkonna  https://aken.eas.ee

Voor on avatud 18. mail kella 17:00ni. Loomemajanduse tugistruktuuride arendamise eelarve on 1,06 miljonit eurot.

…………………………………………………………………….

Koolituspäev taotlejale

Kolmapäeval, 8. aprillil korraldab EAS huvilistele e-koolituspäeva ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses Mektory (Raja 15, Tallinn). Koolituspäeval tehakse algust eeltaotluste sisestamisega e-keskkonda. Registreerumise ja lisainfo leiab EASi koduleheltwww.eas.ee/loomemajandus


Lisainfo:
Karina Loi
Kommunikatsioonijuht
Turundus- ja kommunikatsiooniüksus
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Lasnamäe 2, 11412 Tallinn
Tel +372 52 91 403
karina.loi@eas.ee
www.eas.ee