EAS avas uue perioodi esimese loomemajanduse taotlusvooru

16. veebruar, 2015

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas esmaspäeval, 16. veebruaril loomemajanduse inkubatsiooni arendamise taotlusvooru.Taotlusvoor on avatud kuni 30. märtsini kella 17:00ni.Vooru eelarve on 1,33 miljonit eurot.

EASi loomemajanduskeskuste programmijuhi Katre Purga sõnul on toetus mõeldud loomeinkubaatoritele ja kiirenditele. „Toetuse abil soodustatakse loomemajanduse valdkondades ja nende sidusvaldkondades alustavate ettevõtete võrgustumist ja ekspordivõimekuse tõstmist. Ootame kandideerima neid inkubaatoreid ja kiirendeid, kes on valmis liikuma järgmisse arenguetappi ja koondama enda ümber võimekamaid alustavaid ettevõtteid,“ selgitas Purga.

Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok ütles, et inkubatsiooniteenus ja kiirendid on suunatud eelkõige kasvuettevõtetele. „Sihtgrupiks ei ole niivõrd üksikud loovisikud kui kooslused, kuhu kuuluvad erineva tausta ja kompetentsiga inimesed. Inkubatsiooniteenus ja ärikiirendis osalemine aitab esmalt ideed edasi arendada, seejärel lähema kahe-kolme aasta eesmärke ja oodatavaid tulemusi paika panna. Samuti aitab see meeskonda arendada, toodet või teenust sobival turul testida ning arendustegevusteks täiendavat lisarahastust leida,“ lisas Pallok.

Uuel perioodil 2014 – 2020 loetakse ettevõtlusinkubatsiooni teenuseks ka ärikiirendite rakendamist loomemajanduse valdkondades ja nende sidusvaldkondades(näiteks arhitektuuri sidusvaldkond on projekteerimine).

Taotlemine toimub kahes etapis. Taotlemiseks on kohustuslik eelnõustamise läbimine, millele EAS annab kirjaliku tagasiside. Seejärel avaneb võimalus esitada põhitaotlus koos vajalike lisadokumentidega.

Taotlemine toimub läbi EASi e-keskkonna 

 

…………………………………………………………………….

Koolituspäev taotlejale

Kolmapäeval, 18. veebruaril korraldab EAS huvitatud taotlejatele e-koolituspäeva ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses Mektory (Raja 15, Tallinn). Koolituspäeval tehakse algust eeltaotluste sisestamisega e-keskkonda. Registreerumise ja lisainfo leiab EASi kodulehelt