EAS-i stardi- ja kasvutoetust hakkab rahastama riik

22. märts, 2011

altEAS-i jagatavat alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetust hakkab rahastama riik. Seni Euroopa Sotsiaalfondilt toetuseks eraldatud 7,4 miljonit eurot sai otsa möödunud nädalal.

Ettevõtjale, kes on oma projekti ettevalmistamisel lähtunud seni kehtinud stardi- ja kasvutoetuse tingimustest, ei tähenda uuele programmile üleminek täiendavat tööd, kuna taotlemistingimused jäävad samaks. Muudatusega kaasnevad mõned väiksemad lihtsustused, näiteks kaovad senised eurotoetuse teavitusnõuded ning lihtsustub aruandlus. EAS-i iseteeninduskeskkonnas jätkub taotluste vastuvõtt katkematult.

2011. aastal on alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse kogueelarve 4,7 miljonit eurot. Jätkuvalt toetatakse ettevõtjaid, kes soovivad soetada masinaid ja seadmeid, välja töötada oma kaubamärki, luua tööstusdisainilahendust oma tootele või viia läbi toote vastavushindamist. Samuti toetatakse turundustegevusi, rakendustarkvara soetamist, kodulehekülje loomist, litsentsi omandamist patendile, kasulikule mudelile, kaubamärgile või tööstusdisainilahendusele.

Starditoetust on võimalik taotleda kuni 7000 eurot ning kasvutoetust kuni 32 000 eurot.

2008. aastast siiani on EAS toetanud Euroopa Sotsiaalfondist 960 projekti kokku 7,4 miljoni euroga.