EAS toetab Euroopa esimest mänguvaldkonna ärikiirendit

06. juuli, 2012

Gamefounders_logo4GameFounders on Euroopa esimene puhtalt mänguvaldkonna fookusega ärikiirendi ning see pakub alustavatele mänge loovatele ettevõtetele kõrgetasemeliste mentorite ja ülemaailmse kontaktvõrgustiku kõrval ka algkapitali.

Kiirendiga liitunud ettevõtteid hakkab nõustama üle kuuekümne mänguvaldkonnas kogenud mentori, samuti viiakse kiirendi ettevõtted kokku välisriikide investorite ja mängusektori tipptegijatega.

GameFoundersis osalevatesse ettevõtetesse tehakse kuni 15 000 euro suurune investeering. Programmis osalemise eest annavad ettevõtted raha panustanud erariskikapitalistidele 9-protsendilise osaluse.

«Kiirendisse valitakse osalejad nii kirjalikult esitatud materjalide kui ka läbiviidud intervjuude põhjal. Kindlasti peab kandideerijatel valmis olema beetaversioon mängust või platvormist ja meeskond peab olema piisavalt motiveeritud, et neid saaks kolme kuu jooksul hüppeliselt edasi aidata,» kirjeldas oodatavaid kandidaate GameFoundersi eestvedaja Kadri Ugand.

«Me ei oota kandideerima mitte ainult mängude loojaid, vaid ka mängumehaanikat kasutavate rakenduste tegijaid – sellised lahendused on kasutusel näiteks ka hariduses, spordis, meditsiinis ja teistes valdkondades,» ütles Ugand.

Järgmise nädala teisipäeval, 10. juulil suletakse GameFoundersi esimene voor.

Tänaseks on kiirendisse laekunud üle viiekümne avalduse kahekümnest erinevast riigist, sealhulgas USAst, Soomest, Keeniast ja Brasiiliast. Kandideerijate hulgas on nii kümmekonna liikmega meeskondi kui ka üksikuid arendajaid. Euroopa esimesse mänguvaldkonna ärikiirendisse pääsenud ettevõtted selguvad augusti alguses.

GameFoundersi esimese ringi ettevõtted kolivad Eestisse augusti lõpus, programm kestab novembri lõpuni.