EAS toetab Meremuuseumi Lennusadamat 144,5 miljoniga

02. august, 2010
lennusadamEAS otsustas toetada Meremuuseumi Lennusadama arendamist kaasaegseks ja terviklikuks merenduse ja tehnikaajaloo muuseum-külastuskompleksiks 144,5 miljoni krooniga. Selleks luuakse Lennusadamasse kaasaegseid eksponeerimispõhimõtteid järgiv atraktiivne ja elamuslik keskkond, mis pakub võimalusi omandada uusi teadmisi, osaleda põnevates programmides ja kultuurisündmustel ning veeta aega ajaloolise mereväebaasi miljöös kaunil Tallinna rannaalal. Meremuuseumi Lennusadamat toetatakse Siseministeeriumi ja EASi poolt rakendatavast üleriigiliste kultuuri- ja turismiinvesteeringute meetmest, mille vahendid pärinevad Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Lennusadama kompleksi territooriumil asuvad kogu maailmas unikaalsed arhitektuuri- ja ajaloomälestised – eelmise sajandi teisel kümnendil ehitatud koorikbetoonist vesilennukite angaarid ning ajaloolised mereväebaasi rajamisel ehitatud kasarmuhoone ja staabihoone, mida muuseum plaanib kasutusele võtta ekspositsioonipindade ja muuseumiprogrammide läbiviimiseks. Lennusadama vesilennukite angaarid kohaldatakse Meremuuseumi suurte eksponaatide näitusesaaliks.

„Vesilennukiangaaridesse loodava püsiekspositsiooni eesmärkideks on tutvustada eeskätt möödunud sajandi meretehnika arengut, Eesti mereajalugu ning Eestit kui mereäärset riiki,“ tutvustas EASi juhatuse liige Tarmo Leppoja. „Selle interaktiivse püsilahendusega saab Eesti juurde ühe uue atraktiivse külastuskoha, mis tõstab meid Läänemere piirkonnas teistest selles valdkonnas selgelt esile ning toob siia merendushuvilisi külastajaid,“ lisas Leppoja.

Oluline osa infost antakse edasi lugude ning jutustuste põhjal. Teabe edastamine lugude jutustamise meetodil aitab seda lihtsamini mõista, samastada end olukorraga ning tajuda konteksti.

Uus kultuuri- ja turismiobjekt peab valmima 2011. aasta suveks, kuna Lennusadama territooriumile on kavandatud osa Tallinn 2011 sündmusi.