EAS tutvustab erinevaid teadus- ja arendustöö toetusvõimalusi

20. september, 2011

altEttevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub ettevõtjaid infopäevale, kus tutvustatakse erinevaid teadus- ja arendustöö toetusmeetmeid.

Käsitlemist leiavad eeskätt Euroopa Liidu teadus- ja arendustöö rahastamise vahendi seitsmenda raamprogrammi ja Eurostarsi võimalused. Sellega seoses tutvustatakse ka EAS-i tootearendustoetust, mille abiga saab valmistada ette seitsmenda raamprogrammi taotlust.

 

Infopäev toimub Nordic Hotel Forumis (Viru väljak 3, Tallinn) 22. septembril kella 9.30–16.00. Lisaks ettevõtjatele on seminarile oodatud ka ülikoolide ja teiste teadusasutuste esindajad.

Seminarist osavõtt on tasuta, kuid eelnevalt tuleb registreeruda hiljemalt 20. septembriks EAS-i kodulehel, kust leiab ka ürituse täpse ajakava: www.eas.ee/nordic2209.

Seitsmes raamprogramm on EL peamine teadusuuringute ja tehnoloogia arendustöö rahastamise vahend, mille eesmärk on suurendada Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet. Aastatel 2007–2013 antakse programmi kaudu toetust rohkem kui 53,2 miljardit euro ulatuses. Rahastatakse teadusuuringuid ja tehnoloogiaarendust, kuid lisaks ka toodete esitlusi, näiteks prototüüpide testimist.