EAS viib Eesti mööblifirmad Kölni messile ühisstendiga

16. jaanuar, 2012

radis_veiniriiulEAS ning Eesti ettevõtjad osalevad riikliku ühisstendiga 16.-22. jaanuarini Kölnis toimuval Kesk-Euroopa suurimal mööblimessil Imm Cologne 2012. Messist võtavad osa maailma juhtivad mööblitootjad, disainerid ja hankijad. Kölni sõitjate hulgas on ka PESA ettevõte Radis.


„Kölni mööblimess on Euroopa üks olulisemaid, seega pakub see meie mööbliettevõtjatele huvi. Eksportöörid on aru saanud, et Põhjamaade turust tuleb kaugemale vaadata ja haaret laiendada, seetõttu minnaksegi messile uusi kontakte sõlmima,“ põhjendas EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas messist osavõttu. „Meie tootjad suudavad pakkuda kvaliteetset, hea disainiga ja mõistliku hinnaga toodangut, millele peaks Euroopas kõvasti turgu olema, peaasi on nüüd jalg ukse vahele saada,“ lisas Korjas.

 

EASi korraldatud ühisstendist nimega „Estonian Furniture Street“ võtab osa kaheksa Eesti mööbliettevõtet: Bellus Furniture OÜ, Bellus Beds OÜ, Borg OÜ, Ermatiko OÜ, Pinea OÜ, Tarmel Furniture OÜ ja Valsiniidu AS; lisaks ka Eesti Mööblitootjate Liit.

 

„Saksa mööbliturule on ettevõttel oma kaubamärgiga sisuliselt võimatu või ebamõistlikult kallis siseneda, seetõttu loodame, et Eesti nimi, mis seostub eurooplasele stabiilse majanduse ja innovatsiooniga, töötab meie eest kaubamärgina, mille all õnnestub turule pääseda,“ selgitas Ermatiko OÜ juhatuse liige Erki Konsa vajadust minna messile ühisstendiga. „Eesti stend oma 650 m2 on piisavalt suur, et silma torgata, seega loodame, et see töötab meie kasuks ning tagasi tuleme juba mõnegi lepingu võrra rikkamana,“ lisas Konsa.

Väiketootja OÜ Radis läheb messile oma laste- ja elutoamööbliga. „Eesti mööblitootjate ühisstend annab tootjatele suurepärase võimaluse olla paremini pildil, seda eriti väiksematel firmadel. Usume, et meie valikus on Saksa turu jaoks põnevad tooted, seega meie ootused messile on kõrged,“ selgitas Radise juhatuse liige Mauri Abner.

Borg OÜ tegevjuht Mart Jõhvikas kinnitas, et välja minnakse oma parima tootevalikuga. „Eelkõige soovime kanda kinnitada projektimüügi valdkonnas ja usun, et meie Saksamaal osatakse meie kvaliteeti hinnata. Seega loodame tagasi tulla heade koostööpartnerite võrra rikkamana,“ ütles Jõhvikas.

Lisaks saavad messi külastavad Eesti mööbliettevõtjad kasutada eelneva kokkuleppe korral Eesti stendi kohtumispaigana potentsiaalsete koostööpartneritega.

 

Möödunud aastal külastas Kölni messi 138 000 inimest 128 erinevast riigist; osales 1028 eksponenti 48 riigist.

Messil osalemist kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

 

Lisainfo:

http://www.imm-cologne.com