EASi Liftiga tulevikku: ettevõtetele ekspordist ja tooteuuendustest

23. september, 2013

eas liftigatulevikku 38. oktoobril toimuv EASi ettevõtjate päev Liftiga tulevikku kutsub sadu juhtivaid ettevõtjaid mõtteid vahetama ja kogemusi jagama konkurentsivõime ja tootlikkuse tõstmisest tootearenduse, ülikoolidega koostöö ja eksportturgudel läbilöömise kaudu. Loov Eesti on samuti infolauaga kohal.

 

Sadade ettevõtjate seas populaarse EASi ettevõtjate päeva Liftiga tulevikku tähelepanu keskmes on tänavu tootlikkuse tõstmine läbi tootearenduse ja koostöö ülikoolidega ning eksportturgudel läbilöömise. EASi ettevõtjate päeva Liftiga tulevikku kolmel teemalaval astuvad oma lugudega üles pea 25 edukat ettevõtjat, lisaks näitavad ülikoolid ja teised teadusasutused koostöös ettevõtjatega saavutatut messialal ning EAS tutvustab oma uusi nõustamis- ja rahastusprogramme. 

EASi ettevõtluse arendamise tegevussuuna tähelepanu keskmes on väikesed ja keskmise suurusega eksportivad kasvuettevõtted ning Eesti majandusele võimalikult palju kasu toovad tegevused. “EASi Liftiga tulevikku puudutab tänavu olulisimat teemat siinsete ettevõtete konkurentsivõime tõstmisel – kuidas tõsta tootlikkust, luua suuremat lisandväärtust tootearenduse ja ülikoolidega tehtava teadus-arenduskoostöö kaudu. Jagame EASi klientidest ettevõtete lugusid, mis julgustaks ja inspireeriks tootearenduse ja teaduskoostöö sihte seadma ja ellu viima ka teistel ettevõtetel, “ ütles EASi juhatuse esimees Taavi Laur. 

Ettevõtjate päeva avab majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Päeva esimeses pooles räägivad Tartu Ülikooli teadlane Urmas Varblane Eesti ettevõtete kohast rahvusvahelistes väärtusahelates ja mida teha parema positsiooni kindlustamiseks ja 2012. a parim eksportöör, Molycorp Silmeti juht David O’Brock väikerahva võimalustest globaalsel turul läbi lüüa.

Päeva teises pooles jagab ekspordi teemalaval teiste seas oma Norra turu edulugu puitmajade projekteerija ja tootja Matek juht Sven Mats, USA turu edulugu Villem Alango IT-firmast Datel. Tootearenduse laval räägib unikaalset põrandaparketti tootva LacasaFloors juht Taavi Velleste kuidas toodet arendada Eestis, toota Hiinas ja müüa USAs. Ülikoolide laval räägib Georgi Dimitrov Euroopa Komisjonist ülikoolide ja ettevõtjate koostöö võimalustest.

Messialal näitavad oma koostöökogemusi ettevõtjatega Eesti suuremad ülikoolid ning teised ettevõtlust toetavad organisatsioonid.

EASi ettevõtjate päeva Liftiga tulevikku eesmärk on kokku tuua Eesti edukamad ettevõtete juhid ja omanikud, jagada kogemusi, teavet senistest edulugudest ning luua uusi kontakte. Loodame, et päeva lõpus on uute kontaktidega kokku lepitud konkreetsed koostöösammud.

Täpsem info ja registreerimine www.eas.ee/liftigatulevikku. EAS korraldab Liftiga tulevikku päeva viiendat korda ning igal üritusel on osalenud ligi 300 eduka ettevõtte juhti ning omanikku. Üritust rahastab EAS Euroopa Sotsiaalfondist.