Eero Loonurm: „Teater viib loovale hingele sõnumi kohale“

23. november, 2012

DSC02708

Eero Loonurm teater-koolitusest “Palju õnne igaks elujuhtumiks!”: „Teater viib loovale hingele sõnumi kohale“ Loe edasi »

Teatri olulisusest ei ole mõtet üldse rääkidagi – teater on olnud, on, ja peab jääma ka tulevikus. Teater on ka kõige muu seas suurepärane kommunikatsioonikanal.

Teater võib olla loominguline viis info edastamiseks – kui formaalne tekst või pilt ei taha päris hästi meelde jääda, siis teater aitab pikema perioodi jooksul mänguliselt uuest infost aru saada. Teater võib olla ka lihtsalt inspiratsiooniallikas. Selle aluseks on muidugi avatud meel ning oskus võrrelda etenduses mängitavaid situatsioone oma isikliku või tööeluga.

Ja lisaks sellele – teater on suurepärane võimalus õpetamiseks ja õppimiseks! Nii lastele kui ka täiskasvanuile, nii üliõpilastele kui pensionäridele.

„Palju õnne igaks elujuhtumiks“ on teatrietendus loomeinimestele, kellele tehakse selgeks turunduse algtõed, klientide vajaduste äratundmine, müügiinimeste ja kunstihingede omavahelise koostöö väljakutsed ja rõõmud, ning ka põhitõed ajajuhtimisest.

Tänapäeva Eesti loomeettevõtted on pigem elustiiliettevõtted, kuid potentsiaali saada edukaks ka suurel turul on rohkem kui küll. Hea disain, innovaatilised tooted või ka asju uue nurga alt kajastavad sündmused on just need, mis panevad inimesi ka tegema teisi suuri otsuseid – olgu need kas või seotud äripartnerite, reisisihi või ülikoolihariduse valikul.

Kindlasti aitas „Palju õnne igaks elujuhtumiks“ viia loovale inimesele pärale sõnumi, mis formaalses kommunikatsioonikanalis ehk varju jääks. Sest nagu me kõik teame – igale sihtgrupile tuleb leida sobivaim kommunikeerimise viis. Loovalt loovale inimesele.

Eero Loonurm on SA Archimedese kommunikatsioonispetsialist, kelle igapäevatööks on Eesti kõrghariduse ja ülikoolide rahvusvaheline turundus.