EESTI AJALOOMUUSEUM KUTSUB OSALEMA KUNSTIKONKURSIL

27. aprill, 2016

Eesti Ajaloomuuseum kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteoste ideelahendus Tallinnas asuva Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe suvemõisa (Pirita tee 56) pargialale.

Konkursi raames otsitakse väliskulptuuride ideelahendust, mis peab olema äratuntavalt seotud Eesti filmilooga (välistamata seoseid maailmafilmiga ning filmi kui meediumi omapäraga) ja olema kooskõlas ümbritseva arhitektuuriansambliga. Loodavad väliskulptuurid on osa Maarjamäe välialast ja väliekspositsioonist, moodustades filmiallee tööpealkirjaga „Pääsukesest Oskarini“. Allee kulgeb nö. punase vaibana läbi Maarjamäe suvemõisa pargi Eesti Filmimuuseumi hooneni.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Eesti Ajaloomuuseum läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autoriga leping teoste tellimiseks ja paigaldamiseks rahalises väärtuses 65 000 eurot (summale lisandub käibemaks).

Auhinnafondi suurus on kokku 2000 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest on preemia 1000 eurot. Teise ja kolmanda preemia suurused on vastavalt 600 eurot ja 400 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

  • Eesti Kunstnike Liidu esindajad Edith Karlson ja Maiu Rõõmus
  • Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Karen Jagodin ja Kai Lobjakas
  • Eesti Ajaloomuuseumi esindajad Inge Laurik-Teder ja Maria Mang (esimees)

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 01.06.2016 kell 15:00.

 

Konkursi võistlusjuhendi leiate SIIT ja Maarjamäe väliala plaani SIIT

 

Fotol: Maarjamäe kompleks aastal 2018. Foto autor BOA OÜ.

 

Lisainfo:

Laura Kipper

Projektijuht

laura.kipper@ajaloomuuseum.ee

tel 56 215 787