Eesti Arhitektide Liit kuulutab välja konkursi tiitlile Noor Arhitekt 2011

14. detsember, 2011

Eesti arhitekte ühendav ja arhitektuurivaldkonna arendamisega tegelev Eesti Arhitektide Liit (EAL) kuulutab välja konkursi tiitlile Noor Arhitekt 2011. Heldur Meerits premeerib Noort Arhitekti 4500 euro suuruse reisitšekiga, mille väärtuses saab Go Travel reisibüroo abil reisida vabalt valitud sihtkohtadesse.


„Arhitektuuri ehk ruumi kujundamise mõju laieneb meile kõigile igapäevaselt, mistõttu on oluline avardada noorarhitektide maailmapilti läbi isikliku kogemuse“, sõnastas EAL esimees  Peeter Pere auhinna idee. Noore Arhitekti konkurss, mis toimub tänavu neljandat korda, tunnustab ja tõstab esile noorte eesti arhitektide loomingut. Tiitlipärija valitakse kuni 40-aastaste Eestis elavate ja töötavate EALi või noortesektsiooni kuuluvate arhitektide või kollektiivide seast, kes on silmapaistvalt tegutsenud arhitektuurivaldkonnas, saavutanud innovaatilisi tulemusi või kelle looming on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja Eesti arhitektuuri tutvustamisele maailmas.

Tänavu kuuluvad hindamisele lisaks realiseeritud ehitustele ka näitusetegevus, arhitektuurialased kirjutised, uuenduslikud projektid, õppe- ja teadustöö läbiviimine ning silmapaistev valdkonna kajastamine meedias.

Noore Arhitekti preemia 2011 žüriisse kuuluvad arhitektuuriõppejõud ja arhitektuuriajakirja The Architectural Review toimetaja Will Hunter, varasematel aastatel preemia võitnud arhitektid Hanno Grossschmidt ja Martin Aunin  ning ettevõtjad Heldur Meerits ja Priit Hõbemägi. Noore Arhitekti 2011 kuulutab välja Vabariigi President pidulikul galal 16. veebruaril 2012.

Täpne kandidaatide esitamise statuut ja eelmiste võitjate tööd asuvad EAL kodulehel aadressil http://nap.arhliit.ee/. Miinimum 1000 tähemärgise põhjendusega avaldused saata 5. jaanuariks 2012 aadressile info@arhliit.ee või tuua EALi büroosse, Lai 31, Tallinn 10133.