Eesti arhitektide loomingut esitletakse Londoni arhitektuuri-festivalil

16. mai, 2013

eskiis 05-300x240Briti Nõukogu Londonis on välja valinud kolme Eesti arhitektuuribüroo tööd, mida esitletakse Londoni arhitektuurifestivali raames toimuval rahvusvahelisel näitusel „Atlas of the Unbuilt World“.

 

Näitus avatakse 6. juunil, ühes maailma mainekamas arhitektuuriülikoolis Bartlett School of Architecture, University College London. Näituse kuraatoriks on rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuriõppejõud ja kriitik Rob Gregory.

Kultuurinõunik Londonis Kristel Oitmaa ütles, et Eesti arhitektidele on osalemine mainitud näitusel märkimisväärne tunnustus, millele on oluliselt kaasa aidanud Briti Nõukogu ja usub, et sellega kaasnevad uued väljavaated ka edaspidi ennast rahvusvahelistel turgudel tutvustada ning oma loomingut müüa.

Briti Nõukogu valis näitusel esitlemiseks sobivateks makettideks Kadarik Tüür Arhitektide Aidu püramiidide maketi, KAVAKAVA arhitektide Kultuurikatla korstna ja Arhitektuuribüroo Pluss poolt teostatud Veskimetsa ratsabaasi maketi. Esitletavad maketid näitavad Eesti arhitektuuri innovatiivset ja mitmetahulist palet läbi kolme omapärase ning peatselt ehitusse mineva objekti.

Lisaks näitusel esitletavatele makettidele teevad Eesti arhitektid Londonis mitmeid ettekandeid ja kohtuvad valdkonna professionaalidega.

Eesti arhitektide osalemist ja nende loomingu esitlemist Londonis toetavad EV Kultuuriministeerium, EV Välisministeerium ja Eesti Arhitektide Liit.