Eesti Arhitektuurikeskuse uued ruumid saavad nurgakivi

20. detsember, 2012

Aerofoto_Arne_MaasikTäna, 20. detsembril kell 17.30 pannakse sümboolne nurgakivi Eesti Arhitektuurikeskuse uutele ruumidele. Tallinna Kultuurikatlas on algamas intensiivne ehitustegevus ning selle käigus valmib paik, mis võimaldab jätkata veelgi laialdasemalt Eesti värske ja innovaatilise arhitektuuri tutvustamist nii kodu- kui välismaal.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhatuse esimees Ülar Mark selgitab: “Eesti Arhitektuurikeskus on oma nelja tegevusaasta jooksul loonud toimiva tugisüsteemi arhitektuuriga seotud valdkondade arendamiseks ja koostööks. Algatatud on välkloengute sari, linnafoorumid, asutatud erialane huvikool ja ekspordile suunatud koostöövõrgustik, oleme olnud mitmete rahvusvaheliselt oluliste projektide eestvedajaks.”

„Arhitektuurikeskuse jaoks on oluline ühistegevus omavalitsuste, erinevate ministeeriumite, eraettevõtjate, aga kindlasti ka tavainimesega. Rajatav keskkond Kultuurikatlas aitab tulemuslikumalt ja senisest väljapaistvamalt kõiki neid ideaale teostada,“ lisas Mark.

Eesti Arhitektuurikeskuse uute ruumide sisearhitektuurne lahendus valiti avaliku ideevõistluse käigus, mille võitis QP Arhitektide projekt nimega „Aktiivne sein“. Loodav arhitektuurigalerii, raamatupood, koosoleku- ja kontori ruumid võimaldavad kõigi eelduste kohaselt juba 2013. aasta sügisel võõrustada nii kohalikke kui välismaiseid arhitektuurihuvilisi.

Eesti Arhitektuurikeskuse uute ruumide väljaehitamine saab teoks koostöös Tallinna linna, Kultuurikatla Sihtasutuse ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega. Uute ruumide avamine saab eeldatavasti teoks septembris 2013.

Eesti Arhitektuurikeskus loodi 2008. aastal Arhitektuuriaasta lõpus Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia poolt. Arhitektuurikeskus keskendub oma tegevustes Eesti nüüdisarhitektuurile ja selle tulevikule. Keskuse missiooniks on kaasaegse Eesti arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ja arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine, arhitektuuriinfo kogumine, vahendamine ja levitamine nii kodu- kui välismaal. Arhitektuurikeskuse eesmärk on integreerida teadmine ja kompetents arhitektuurist ühiskonna teiste valdkondadega, aidates kaasa arhitektuuriga seotud valdkondade arengule ning uuendustele.

Sündmuse aeg ja koht

20.12.2012 kell 17.30

Kultuurikatla peasissepääsu juures (bensiinijaama poolsel küljel)

Põhja pst 27a, Tallinn