Eesti Arhitektuurimuuseum kuulutab välja arhitektuurifoto võistluse

08. märts, 2016

Eesti Arhitektuurimuuseum kuulutab välja arhitektuurifoto võistluse, mille peamiseks eesmärgiks on arhitektuurifoto kui spetsiifilise fotožanri kohaliku välja kaardistamine ja elavdamine. Professionaalsetele fotograafidele ja tõsimeelsetele asjaarmastajatele suunatud arhitektuurifoto võistluse teemaks on arhitektuur ja ehitatud keskkond Eestis.

Võistlus koosneb kahest teemaplokist ning esitamisele kuuluvad 2 kuni 4 fotost koosnevad seeriad. Esimese ploki teemaks on klassikaline portreteeriv arhitektuurifoto, mis peegeldab objektiivselt Eestis asuvat arhitektuuriteost või linnaruumi. Teises plokis saab aga arhitektuurile läheneda hoopis vabamalt: olustikuliselt, abstraktselt, kunstiliselt. Esimene plokk on ajaliselt piiritletud pärast Teist maailmasõda ehitatuga, teine plokk on ajaliselt piiritlemata.

Kummagi teemaploki peaauhinnaks on 1000 €.

Võistluse žürii koosneb arhitektuuri ja fotograafiaga tihedalt seotud inimestest:

  • Arne Maasik – arhitektuurifotograaf
  • Anu Vahtra – fotokunstnik
  • Paco Ulman  – arhitekt ja fotograaf
  • Pille Epner – kunstiteadlane

Arhitektuurimuuseumit esindab žüriis fotokoguhoidja Jarmo Kauge.

Viimane muuseumi korraldatud arhitektuurifoto võistlus toimus 15 aastat tagasi, 2001. aastal. Toonane võistlus koosnes samuti kahest teemaplokist: arhitektuur enne ja pärast 1990. aastat. Ajaloolise arhitektuuri kategoorias võitis rootslane Michael Perlmutter seeriaga Tallinna Liiva kabeli interjöörist, uuema arhitektuuri kategoorias läks võit jagamisele Arne Maasiku Tallinna botaanikaaia palmimaja (päise foto) ning Peeter Sirge Coca-Cola Plaza kinohoone seeriate vahel.

Käesoleva võistlusega loodab Eesti Arhitektuurimuuseum panna aluse arhitektuurifoto võistluse traditsioonile ning ühtlasi leida fotograafe, kellega edaspidi koostööd teha. Fotode esitamise tähtaeg on 27. november 2016. Näitus võidutöödest ja ülejäänud fotode paremikust avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis 2017. aasta alguses.

Võistluse täpsemad tingimused saab alla laadida siit.

Lisainfo:
Jarmo Kauge, võistluse korraldaja
jarmo@arhitektuurimuuseum.ee
Tel 625 7002