Eesti arhitektuurinäitus 50 MAJA Lõuna-Prantsusmaal Carcassonne’is

25. aprill, 2013

arhitektuurikeskusTäna, 25. aprillil toimub Lõuna-Prantsusmaal Carcassonne’i linnas arhitektuurinäituse 50 MAJA pidulik avamine. Näitus tutvustab Eesti uut eramuarhitektuuri ning kuulub Carcassonne’is toimuva Eesti kultuuri festivali programmi. Tänasel vastuvõtul viibib kohal ka Tallinna linna delegatsioon.

Näitus 50 MAJA, mis koostatud Eestit 2010. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaalil esindanud 100 MAJA näituse baasil, annab Carcassonne’i elanikele ja linna külalistele võimaluse tutvuda Eesti põhjamaiselt tundliku ja nooruslikult julge arhitektuuriga. Näitus, mille autoriteks on Karen Jagodin, Kalle Vellevoog, Martin Pedanik ja Tiiu Truus, ning mida varasemalt on eksponeeritud Pariisis ja Strasbourgis, on osa Carcassonne’is toimuvast Eesti kultuuri festivalist. Festivaliga tähistatakse Tallinna ja Carcassonne’i saamist sõpruslinnadeks.

50 MAJA saab teoks Eesti Arhitektuurikeskuse, Aude’i piirkonna arhitektuurikeskuse CAUE de l’Aude’i, Pariisi Eesti Suursaatkonna ning Kultuuriministeeriumi koostöös. Näitus jääb Carcassonne’is avatuks 7. maini 2013.

Loe lisaks

http://www.arhitektuurikeskus.ee/2013/04/15/naitus-50-maja-louna-prantsusmaal-carcassonneis/