EESTI DISAIN MILAANO DISAININÄDALAL’ 2016

11. aprill, 2016

12.aprillil Milaanos algaval disaininädalal saab näha kahte Eesti disaini väljapanekut: Eesti Disaini Maja uut tootekollektsiooni ning Eesti Disainerite Liidu väljapanekut “Inimlikud linnad” (“Human Cities”) näitusel.

Igal aastal osaleb Eesti Disainerite Liit mõnel välismessil ja korraldab välisnäitusi, et tutvustada kohalikku disainipotentsiaali. Soov on otsida rohkem kliente väljaspoolt Eestit kuna eksport on loomeinimeste väikefirmadele muutumas aina olulisemaks. Erialaliit aitab disaineritel ühiselt turundust teha ning tuntust saavutada.

Eesti Disaini Maja tootekollekstioonis saab näha suures valikus kõrgekvaliteetseid moe aksessuaare, mööblit, valgusteid, klaastooteid ning mitmeid nutikaid lahendusi, mida iseloomustab huumor.  Eriline rõhk on toodetel, mis on  valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest. Milaano Disaininädalal ollakse Eesti Disaini Maja nime all teistkordselt kuid uue kooslusega testitakse Itaalia turgu esimest korda. Väljapanekut tuleb avama Eesti suursaadik Itaalias Suursaadik Celia Kuningas-Saagpakk.

Human Cities näitusel, mis toimub 11 Euroopa partneriga koostöös, esitab Eesti disainiliit erinevaid innovatiivseid projekte, kuhu kuuluvad nii Muhu JuuJääb festivali Hüpikhotell, Disainiöö Raekoja platsi ÖÖ-ÕU muruprojekt, Tallinna Jazzfestivali ootamatute esinemipaikadega seigad ning Tallinn For All projektist välja kasvanud Tallinna ühistranspordi infograafika arendus.

Milaano Disaininädal on Euroopa suurim ja üks kuulsamaid disainisündmusi, mille külastajate arv küündis eelmisel aastal 80 000-ni. Eelnevalt Londonis alanud koostöö Briti disainiagentuuriga DesignersBlock on viinud eesti disainerid järgmiste projektideni Itaalia turul. Koos kogenud partneritega eksponeeritakse Eesti saavutusi vanas tööstushoones Via Tortonal, otse disaininädala südames.

 

Ilona Gurjanova, EDL esinaine: “Eelneva kogemuse põhjal võib öelda, et  Itaalia publik on väga disainiteadlik ning hindab kõrgelt kvaliteeti ja naturaalseid materjale. Eelmise aasta hitid olid taaskasutuspuidust põrandamaterjalid ja poolkäsitöönduslikud nahktooted. Loodame ka sel aastal itaallasi meeldivalt üllatada. Kollekstsioon on täienenud ning valminud on ka uus näituse mööbel.”

 

Väljapanekus osalevad: Ahti Lill, Andres Labi, Elmet Treier, Kalli Sein, Karl Annus, Karmen Saat, Keha 3, KUMA Design, Maire Valdma, Monika Järg, New Vintage, Piret Loog, Stella Soomlais, Tõnis Vellama, Tarmo Luisk, ÖÖLOOM. Enamus disainereid on ka ise kohapeal seletusi jagamas.

 

  • EESTI DISAINERID MILAANO DISAININÄDALAL

Designersblock

Spazio A

ex Ansaldo

via Tortona 54

  • 12 – 17 APRILL, 2016 ● 11.00 – 22.00