Eesti disain pälvis maineka rahvusvahelise tunnustuse

29. märts, 2019

Eesti disainerite loodud seinakattematerjal Groveneer võitis rahvusvahelise Red Dot 2019 tootedisaini auhinna. Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõuniku Veronika Valk-Siska sõnul näitab kaalukas rahvusvaheline tunnustus, et meie disain on professionaalne ning sellel on kõrge kvaliteet.

Red Dot 2019 võidu tõi Eestile uuenduslik „tõmba ja kleebi” kinnitusega ehk iseliimuv naturaalsest väärispuidust seinakattematerjal, mis valmis Mihkel Masso ja Karl Saluveeri ning Groveneer OÜ ühistööna.

„Red Dot on Eesti disainile väga kaalukas võit. Ühtpidi näitab see auhind meie disaini professionaalsust ja kõrget kvaliteeti, teisalt on oluline kasutada ehituses puitu sellisel looduslikku materjali väärtustaval moel. Lisaks taastuvressursi esiletõstmisele vajab tähelepanu just toodete disain, sest hea toode sünnib heast disainist,“ ütleb Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska. „Eriline on ka see, et Mihkel Massole on see juba teine Red Doti auhind,“ lisas ta.

Groveneer on eelviimistletud, mis tähendab, et pärast paigaldust ei vaja see lisatöötlemist. Seda on lihtne paigaldada ning sellest saab luua hulgaliselt erisuguseid mustreid. Eriline kõvavaha viimistlus annab materjalile vastupidavuse ja stiilse väljanägemise.

Väärika auhinnaga kaasneb Groveneeri esitlemine maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul Red Doti disainimuuseumis Essenis Saksamaal. Ka on tooted väljas alates juulist Red Doti online-näitusel ning rändnäitusel, mis on käinud Berliinis, Dubais, Hong Kongis, Pekingis ja mujal.

Mihkel Masso on tootedisainer, kes varem võitnud Red Dot auhinna Huum Drop elektrikerise disaini eest. Ta on lõpetanud 2015. aastal Taani Kuningliku Kunstiakadeemia magistrikraadiga ja on praegu vabakutseline disainer ja disaininõustaja ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ta on Groveneeri kaasasutaja ja peadisainer.

Karl Saluveer on disaini- ja kommunikatsiooniekspert, Aasta Disainiagentuur 2018 Hmmm Creative Studio kaasasutaja ning võitnud mitukümmend kohalikku ja rahvusvahelist disainiauhinda. Ta on Groveneeri kaasasutaja ja brändijuht.

Groveneer OÜ on 2017. aastal asutatud Eesti ettevõte, kes arendab ja toodab naturaalsest puidust seinakattematerjale tegevjuht Kaupo Kala juhtimisel.

Loe edasi Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Avapilt: „Tõmba ja kleebi” seinakattematerjal. Foto: Red Dot 2019