Eesti disainerid Kadri Kruus ja Monika Järg osalevad loometööstuse messil Hiinas

17. aprill, 2013

KK meru.jpg-220x220Kaks Eesti disainerit – tekstiilidisainer  Monika Järg ja nahadisainer Kadri Kruus valiti osalema loometööstuse messil ICIF (International Cultural Industries Fair) Shenzhenis Hiinas. ICIF on ainuke rahvusvahelistatud ja integreeritud kultuurivaldkonna mess Hiinas ning on tunnistatud parimaks kultuurimessiks Hiinas. Hetkeseisuga on messile registreerunud juba üle 200 000 külastaja ning mess toimub 17.-20. mail.

 

Mõlemad messile osalema valitud disainerid on eelnevalt rahvusvaheliselt tunnustust ja auhindu pälvinud ning näevad, et osalemine Shenzheni loometööstuse messil ICIF annab neile võimaluse oma loomingut laiemalt tutvustada ja Eesti disaini maailma kultuuripildis nähtavamaks muuta.

Monika Järg´i loomingut  iseloomustab põhjamaine kargus ja minimalistlik käekiri, mis on inspireeritud Eesti maastikust. Disainer miksib erinevaid ootamatuid materjale ja töövõtteid. Tööd on teostatud Eestis, kasutades kohalikke võimalusi.

Kadri Kruus on noor, kuid juba rahvusvahelist tunnustust leidnud naha-  ja  kotidisainer, keda inspireerib eelkõige materjal, milles ta oma töid teostab – nahk, kui väga vastuoluline ja hinnaline materjal. Hiljuti pälvis tema looming tunnustust Londoni moenädala raames, kus ta oli üks neljast Eestit esindavast disainerist, kelle väljapanek võitis International Fashion Showcase’i (IFS) peaauhinna. Kadri Kruusi loomingus kohtuvad kaasaegne funktsionaalne disain ning vanad käsitöötraditsioonid. Esemed toodetakse samuti Eestis.

Monika Järg’i vaibakollektsioonid POHL ja STONEBERRY on inspireeritud sügisesest metsa- ja rabamaastikust, värsketest marjadest samblas, püsivast ja vahelduvast samaaegselt. Need kontrastid on tekstiili üle kantud, väljendudes materjali valikus ja kvaliteetses teostuses. FLY sisustustekstiilide kollektsioon on isikupärane ja elegantselt põhjamaine. Tooteseeria on inspireeritud talviste maastike avarusest ja suusajälgede lumisest graafikast. Graafilisele joonele tekstiilides on lisandunud disaineri käekirja personaalsus ja soojus. Materjalid on meile tuttavad lina ja puuvill.

Kadri Kruusi messil esitletav nahast kottide kollektsioon SUBLIME on insipreeritud varakevadisest Eestimaast. Neist kiiresti mööduvatest hetkedest, kui linn peegeldub kevadvetest märjal asfaldil ja mere ääres sulab lume alt välja tuhakarva liiv.  Avasilmi päiksesse vaatajal hakkavad silme ees hüplema erksad värvilaigud. Karakterit ning väärtust lisavad kollektsioonile kahe täiesti erineva kunstniku (Björn Koop´i ja Meru) tööde kasutamine.

Disainerite messil osalemist toetavad EV Kultuuriministeerium, Eesti Disainikeskus ja EV Välisministeerium, Tallinna Loomeinkubaator.

Disaineritega on võimalik tutvuda veebilehtedel: