Eesti Disainerite Liit tuletab meelde, et konkursi “Väike Asi” tähtaeg on 2.aprill!

26. märts, 2012

VIKE_ASI_LOGOKonkurssi „Väike Asi“ ajendas korraldama asjaolu, et Eestis puuduvad modernsed väikeobjektid, aksessuaarid, meened, mis täidaksid tühimikku vajalike ja elule vürtsi lisavate väiketoodete osas. „Väike Asi“ peaks olema esteetiliselt nauditav ning kandma endas loodussäästlikkuse, praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid.

Lisaks rohelisele mõtteviisile peaks väikeobjekt väärtustama ka lokaalsust; pajatama oma loo ning tutvustama Eestit kui leidlikku ja loova potentsiaaliga maad.

 

Konkurss „Väike Asi” kutsub professionaale (disainerid, kunstnikud jt) looma inimeste vajadusest lähtuvaid keskkonnasõbralikke väiketooteid, mis oleksid kergesti kasutatavad igapäevaelus, samas oleksid stiilsed ja kõrge esteetilise väärtusega, mis rõõmustaksid nii kingiideede näljas vaevlevaid kohalikke kui ka reisimeeneid valivaid turiste. Väikeobjekt oleks ühtlasi suveniir, mis riigi visiitkaadina ja mainekujundajana edastab selle maa unikaalsust, ajalugu, väärtushinnanguid ja kultuuritraditsioone ning mis annaks ka ametiasutustele ja firmadele põhjuse revideerida oma seniseid kingiideid.

Konkursile laekuvatest töödest tehtud valik on eelkõige mõeldud eksponeerimiseks erinevatel näitustel ja messidel ning realiseerimiseks Eesti Disaini Maja ning Munkadetaguses torni galerii kaudu.

Väike Asi konkursile pakutavad väiketooted peaksid olema:

o      innovaatilised

o      tarbimisväärtususega

o      kasutajasõbralikud

o      esteetiliselt nauditavad

o      ökonoomselt tiražeeritavad

o      keskkonnasõbralikkust rõhutavad

o      Eesti (sh Tallinna) unikaalsust ja lokaalsust rõhutavad

o      kvaliteetselt teostatud

o      turuhinnale vastavad

Auhinnad:

I auhind – toote tiražeerimine konkursikorraldaja kulul kuni 1500 (üks tuhat viissada) EUR;

II auhind – toote tiražeerimine konkursikorraldaja kulul kuni 1000 (üks tuhat) EUR;

III auhind – toote tiražeerimine konkursikorraldaja kulul kuni 500 (viissada) EUR

Lisainfo: edl@edl.ee, munkadetagune@gmail.com