Eesti disaini näitus RAKURSS Peterburis

19. veebruar, 2013

rakurssimago21.02. avatakse piduliku aastapäeva vastuvõtu raames Peterburi Jaani kirikus eesti disaini näitus „RAKURSS“. Avaüritusele sõidab kohale grupp eesti disainereid, kellel seisab ees kohtumine Peterburi disainerite liidu esindajate ja teiste eesti kultuuri huvilistega. Eesmärk on populariseerida eesti disaini Venemaal ning leida võimalikke kultuuri- ja ärikontakte. Muusikalist külakosti pakub vokaalansambel Estonian Voices ning näituse avab Eesti konsul Peterburis, Tiina Maiberg. 

 

Eesti Disainiauhinnad 2012 nominentide töödest koostatud näitusel saab näha väikest ülevaadet eesti disainerite loomingust. Plakatitel on esindatud heatasemelist eesti disaini, mille autorid on Martin Pärn ja Iseasi, Karl Annus, Tiit Liiv, Aivar Habakukk ja Balteco disainimeeskond, Maile Grünberg, Tõnis Vellama, Frants Seer, Evelin Kummel, Emmanuel Meslet ja TenTwelve, Marlis Lucila Piirsalu, Gabriel Verilaskja ja mitmed teised. Külastajad saavad näha disainiauhinna BRUNO võitnud Margus Triibmanni rattahoidjat Tulip Fan Fan; Monika Järgi, Tarmo Luisu, Stella Soomlaisi, Sille Sikmanni, Maria Rästa jt tooteid. Eeskujulikku keskkonnadisaini esindab Andrus Kõresaare ja KOKO Arhitektide Lennusadama projekt. Graafilise disaini võidutöödest on esindatud Ilse Lepiksoni ja agentuur Identity koostööna valminud ja idanaabrite seas hästi tuntud Kalevi pakendid ja Jan Tomsoni Moe viin.

Eesti kunstnikud, muusikud, kirjanikud on ajaloos Peterburiga palju seotud olnud. Taastatud Peterburi Jaani Kirik laiendab võimalusi kultuurikontaktide arendamiseks. Aastal 2011 Eesti Sisearhitektide Liidu ja Kultuurkapitali aastapreemiad pälvinud interjöör võimaldab ka väiksemaid näitusi korraldada.

Korraldajad usuvad, et läbi hea disaini saab luua häid suhteid nii kultuuri, äri kui ka turismi valdkonnas. Plakatinäitus on avatud 21.märtsini.

Korraldaja: Eesti Disainerite Liit, Tõnis Vellama (tel 5017648)

Partnerid: Eesti Kontsert, Eesti Disaini Maja

Toetab: Eesti Kultuurkapital