Eesti disaini saab näha Londoni disaininädalal, “Suurus ei loe”

11. september, 2017

Eesti disaini ulatuslik ülevaatenäitus Londonis. 14.09-24.09.2017 on Londoni disainifestivali raames avatud Oxo Toweri jalami galeriis Eesti disaini ülevaatenäitus “Size Doesn’t Matter”. Londonis on oldud disaini väljapanekutega varemgi kuid seekordne näitus on kõige ülevaatlikum sisaldades palju uusi tooteid. Sündmus on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Eesti Disainerite Liit (EDL) on välja töötanud Eesti disaini tutvustamiseks välisriikides rändnäituse kontseptsiooni “Size Doesn’t Matter”, mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele. Sõnumiga – väike maa aga palju talente – tutvustatakse eesti disaini kollektsiooni, mis koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraazilistest toodetest ning uutest innovatiivsetest tööstustoodetest. Väljapanek sisaldab sisustustooteid, rattaid, moeaksessuaare ning näiteid e-riigile iseloomulikest toodetest. Esindatud on ligi 60 disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge – iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor – see väljendub ka väljapaneku kujunduses. Lavastuse on loonud Helen Sirp ning kannab nimetust Piirideta sinine.

Ilona Gurjanova, EDL presidendi ning näituse idee autori sõnul loodab Eesti Disainerite Liit välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust ja disainiturismi; tutvustada Eestit kui kiiresti arenevat disainimaad ning luua disaineritele võimalused rahvusvahelisele areenile jõudmiseks ning disainikaubanduseks. Eelnevalt on ekspositsiooni olnud võimalik näha Brüsselis, Tallinnas, Viinis, Stockholmis ja Caenis. Järgmised sihtkohad on Pariis ja Berliin.

Eesti esimene Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine ja Eesti Vabariigi 100. juubel annavad võimaluse tutvustada meie riigi andekaid loomeinimesi senisest veelgi enam. Pooleteist aastase programmi jooksul jõuavad Eesti disainerid lisaks Londonile ka Pariisi, Brüsselisse, Bolognasse, Stockholmi ja Budapesti.

Näitusel esinevad: Matti Õunapuu, Stella Soomlais, Johanna Tammsalu, Maria Sidorenko, Jaanus Tamme, Urmas Lüüs, Kairi Kuuskor, Janno Nõu, Mare Kelpman, Indrek Narusk, Piret Loog, Karl Annus, Mihkel Mäll, Mihkel-Emil Mikk, Mihkel Güsson, Egert Uibo, Sofia Hallik, Tanel Veenre, Monika Järg, Karmen Saat, Raili Keiv, Toivo Raidmets, Kärt Summatavet, Mait Summatavet, Andres Labi, Tarmo Luisk, Mihkel Masso, Maile Grünberg, Reet Aus, Sille Sikmann, Tõnis Vellama, Elmet Treier jt.

Avatud on ka Eesti Disaini Maja pop-up shop. Tutvu ka näituse kataloogiga SIIN.

Näitus on avatud:
14.-24.09 kl 11-18
Gallery@oxo
Oxo Tower Wharf, Bargehouse Street
South Bank SE1 9PH London
Sissepääs tasuta.

Ingliskeelset infot leiad SIIT

Foto: Bluebell, Elmet Treier