Eesti disaini saab näha Milaano peatänaval

04. aprill, 2017

Juba kolmandat korda osaleb Eesti Disainerite Liit Euroopa suurimal disaininädalal Milaanos. Kümmekond Eesti disainerit esitlevad 4.-9. aprillini Eesti Disaini Maja nime all oma viimase aja loomingut mainekas Brera jalakäijate rajoonis (Via Dante 14) kõrvuti tuntuimate kaubamärkidega.

Kureeritud väljapanekul saab näha valgusteid, toole, laudu, kotte, ehteid, portselannõusid. Igaaastaste disaini väljapanekute eesmärk on tutvustada Eesti elustiili ja disainipotentsiaali ning leida koostööpartnereid ja uusi kliente. Salone del Mobile külastajate arv ulatub kuni 90 000ni. Väljapanekud Milaanos ja Londonis on toimunud koostöös Disainiliidu pikaaajalise partneri, Briti disainifirma Designersblockiga, kes lisaks Eesti disaineritele esitleb Milaanos ka Jaapani, UK, Slovaki ja Itaalia talente. Eesti Disainerite Liidu põhitegevuseks on Eesti disaini tutvustamine kodus ja välismaal, disainerite huvide esindamine ning disainiteadlikkuse tõstmine.

Milaanos osalevad: ANGELA ORGUSAAR, ELMET TREIER, JOHANNA TAMMSALU, LIISU ARRO, NEW VINTAGE BY KRISS, PIRET LOOG, SOFIA HALLIK, TARMO LUISK, TÕNIS VELLAMA, WOH

Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.