Eesti disaini tutvustav näitus “SUURUS EI LOE” nüüd ka Tallinnas

13. juuni, 2014

sizedoesntmatter en13.06-28.06.2014 toimub Arhitektuuri- ja Disainigaleriis | Pärnu mnt 6 | Eesti disaini ülevaatenäitus “Size Doesn’t Matter”. Näitus on jätkuks 25.04-25.05 Brüsseli disainigaleriis Design Flanders toimunud väljapanekule.

Eesti Disainerite Liit (EDL) on välja töötanud Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks kontseptsiooni “Size Doesn’t Matter”, mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele. Kollektsioon koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraazilistest toodetest; põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning uutest innovatiivsetest tööstustoodetest. Väljapanek sisaldab kodu sisutamisega seotud tooteid: sisustustekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat, klaasi; rattaid; moeaksessuaare: kotte, kingi, ehteid ning valikut pakendist ja raamatudisainist. Esindatud on 68 disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge – iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

Eesti Disainerite Liit loodab välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua võimalused Eesti tootedisaineritele võrgustumiseks ning rahvusvahelisele areenile jõudmiseks. Ilona Gurjanova, näituse kuraator: “Näitus Brüsselis ning Viinis saab teoks tänu aastatepikkusele rahvusvahelisele koostööle. Kultuurivahetuse raames esitletakse sügisel, Disainiööl, Flaami disaini rändnäitust Tales of Heroes”.

Näitus avatakse reedel, 13.juunil kl 18.

Näituse idee autor/kuraator: Ilona Gurjanova (EDL esinaine), näituse kujundus: Tõnis Vellama (EDL juhatuse liige)
Rändnäituse järgmine sihtkoht on Viin.