Eesti Disainiauhindade finalistid on avalikustatud, võitjad pärjatakse juba homme Balti Filmi- ja Meediakoolis

26. september, 2013

adc-logoSel aastal laekus konkursile 199 tööd 15 kategoorias. Finaali jõudis 40 veebidisaini ja 53 graafilise disaini tööd. Shortlisti pääsenud tööde hulgas oli nii nimekaid, auhinnatud agentuure kui ka noori vabakutselisi disainereid. 

 Disainikategooriate finalistid:
http://defol.io/adcestonia/2013disain/finalists

Veebikategootiate finalistid:
http://defol.io/adcestonia/2013/finalists

“Tööde tase oli ühtlaselt kõrge ning konkursi tingimuste järgimine oli täpne – see tõhustas žürii tööd. Me oleme oma valikuga rahul,” kommenteerib graafilise disaini žürii esimees, rahvusvahelise žüriitöö kogemusega brändi-insener Renos Demetriou Küproselt.

“Soovime Eesti töödele edu järgmisel aastal ADC*Europe konkursil Barcelonas. Ma arvan, et nad pakuvad Euroopa areenil tugevat konkuretsi,” täiendas veebidisaini žürii esimees, graafiline ja meediadisainer Russell Effio, kes tuli Tallinnasse Eesti Disainiauhindade töid hindama disainimekast Barcelonast.

Enne auhinnatseremooniat annavad esimehed Demetriou ja Effio kohalikele disaineritele brändingu teemalise ühistöötoa, kus nad toovad kokku oma niššid – brändingustrateegia ja disaini. Disainerid peavad töötoa vormis arutelu 27. septembril kell 15.00-17.00 klubis Shahmatt.

Eesti Disainiauhinnad 2013 raames toimuvaid sündmusi korraldab ADC*Estonia koostöös Antalise ja Eesti Disainikeskusega.

Trükipaberite, pakenditoodete ja reklaammaterjalide suurmüüja Antalis premeerib oma lemmikut eriauhinnaga “Väärt paper” ja Avery ülekiletamiskiledega disainitud linnarattaga.

ADC*Estonia (Art Directors Club of Estonia) on loodud aastal 2009 selleks, et tõsta Eesti kommunikatsioonitööstuse kunstilist taset, propageerida, arendada ja tunnustada loovust ning graafilist disaini. Klubi koondab endas juhtivate agentuuride loovtöötajaid ja graafilisi disainereid.

Koostööpartnerid: Disainiöö, Tallinna Ettevõtlusamet, Tehnopol, Tallinn Hotels, Prike, Kliff ja Klaus ja Oliver Moosus.

Rohkem infot sündmustest www.eestidisainiauhinnad.ee