Eesti Disainiauhinnad 2012 teenusedisaini kategooria suurtoetaja BDO tegevjuht Sulev Luiga: Teenusedisaini panustamine on ainus tõsiseltvõetav võimalus arenguks.

28. august, 2012

eda12BDO tegevjuhi ja juhtivpartneri Sulev Luiga sõnul on teenuste disain mõjus võimalus, kuidas sarnastest turuosalistest oluliselt eristuda ja lisaväärtust tõsta.

 

Luiga hinnangul on maailma mastaabis teenusmajanduse investeeringute tootlikkus keskmiselt kaheksa korda kõrgem kui investeeringutel tehastesse ja tootmisseadmetesse. „Tänaseks on teenuste osakaal Eesti SKPst oluliselt kõrgem kui mitmetel teistel Ida-Euroopa riikidel, samas on siin osutatavate teenuste tootlikkus veel oluliselt madalam kui arenenud riikides,“ lisab ta.

„Teenusmajanduse osakaal meie igapäevaaelus kasvab ka tulevikus ning selle tootlikkuse edasisel tõstmisel on peamiselt kolm võimalust: inimeste asendamine masinatega, tegevusmahtude kasvatamine ning lisaväärtuse tõstmine. Kaks esimest võimalust on teenusmajandusettevõtetes märkimisväärsete piirangutega, seega panustamine lisaväärtuse tõstmisse teenusedisaini kaudu on Eesti teenusmajanduse arendamisel järgmisele tasandile pea ainsaks tõsiseltvõetavaks võimaluseks,“ selgitab Luiga.

Professionaalseid teenuseid osutava firmana on BDO ka ise teenusedisaini kasutamisest ja arendamisest huvitatud. „Teenusedisaini toetamine BDO poolt aitab tähtsustada Eestile olulist teenusmajandust kui sellist tervikuna ning näidata teenusmajanduse ettevõtetele võimalust edasiseks arenemiseks ja eristumiseks,“ ütleb Sulev Luiga.

BDO on ülemaailmne audiitor- ja ärinõustamisettevõtete võrgustik, mis tegutseb Eestis alates 1991. aastast.

BDO on Eesti Disainiauhinnad 2012 teenusedisaini kategooria suurtoetaja. Teenusedisaini auhinna eesmärk on tunnustada teenusedisaini rakendamist paremate, innovatiivsemate ja kasutajasõbralikemate teenuste arendamisel Eestis ja selle suhteliselt uue disainidistsipliini toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti. Teenusedisaini kategooriasse saab töid esitada veel 31. augustini.

Eesti Disainiauhinnad 2012 on Eesti Disainikeskuse, Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse koja poolt ellu kutsutud disainikonkurss. Ühtse kontseptsiooni alla on toodud erinevad disainivaldkonnad ning tunnustatakse viimase kahe aasta jooksul loodud parimaid tootedisaini projekte (Bruno), veebi- ja graafilist disaini (ADC*E), silmapaistvat noort disainerit (SÄSI) ning esimest korda ka parimat teenusedisaini projekti ning disainikriitikut.

Eesti Disainiauhinnad 2012 laureaadid kuulutatakse välja 21. septembril Tallinna Lennusadamas. Piletid auhinnagalale ja Oskar Metsavahi moeshowle on müügil Piletilevis.

Lisainfo ja tööde esitamine: www.eestidisainiauhinnad.ee