Eesti ettevõtjad sõidavad Berliini koostöösidemeid looma

19. märts, 2014

CrossInnovationÜheksa Eesti ettevõtjat sõidavad “Cross Innovation” projekti raames järgmisel nädalal Berliini eesmärgiga luua kümne Euroopa linna ettevõtetega koostöösuhteid. Loov Eestil on rõõm olla projektipartner ning hoiame pöialt, et rahvusvahelise koostöö abil ekspordivõimekus kasvab. 

 

Cross Innovation projekti eesmärk on luua sobiv keskkond sihtlinnades loomemajanduse arenguks ning ristinnovatsiooni tekkeks, mis looksid soodsa pinnase kiiremaks majanduse arenguks. Selleks otsitakse kokku 110 ettevõtet projektilinnadest, et leida rahvusvahelisi koostöökohti ning luau innovatiivseid tooteid. Projektis osalevad peale Tallinna veel Birmingham, Amsterdam, Rooma, Berliin, Warsaw, Vilnius, Stockholm, Linz, Lisbon ja Pilsen. 

23. märtsil toimub Berliinis matchmaking, kus kohtuvad omavahel kümne riigi loomeettevõtjad ning kasvusektori ettevõtjad eesmärgiga luua üheskoos uusi tooteid ja teenuseid või arendada olemasolevaid konkurentsivõimelisemaks. Iga linn on leidnud projekti tingimustele vastavad ettevõtted, kellest viis on loomettevõtjad ning ülejäänud viis muu sektori ettevõtjad, kes soovivad loomeettevõtetega koostööd teha. 

Eestist osalevad projektis ettevõtted Derelict Furniture, K-o-i!, Trinidad Consulting, Bloomingfern, Aplefly, Garage48, MPI, Plastrex, Prismattery ning Bikeep.

Vaata lisa: http://www.cross-innovation.eu/