Eesti filmi- ja kultuuritegelased külaskäigul Gruusiasse

15. oktoober, 2013

74026 181347565343501 216685096 nEsmaspäeval, 14. oktoobril sõidab Gruusiasse Tbilisisse rühm Eesti kultuurivaldkondade esindajaid. Visiidi käigus kohtutakse Gruusia partneritega ning sõlmitakse uusi kontakte kunsti, kirjanduse, arhitektuuri ja muusika valdkonnas. 

 

15. oktoobril võtab külalisi vastu Gruusia kultuuriminister Mirian Odisharia, õhtul osaleb delegatsioon Eesti ja Gruusia koostööfilmi „Mandariinid” maailmaesilinastusel kinos „Amirani“. Eesti ja Gruusia kultuuritegelastele korraldab vastuvõtu Eesti suursaadik Gruusias Priit Turk. 

„Mandariinid“ on valminud stuudiote Eesti stuudio Allfilm ja Gruusia Cinema24 kaastootmisena. Filmi režissöör on Zaza Urushdadze, operaator Rein Kotov, kunstnik Thea Telia, kostüümikunstnik Simon Machabeli ja grimmikunstnik Tiina Leesik. „Mandariine“ produtseerisid Ivo Felt ja Zaza Urushadze, peaosas on Lembit Ulfsak, kõrvalosades Elmo Nüganen, Mikhail Meskhi, Giorgi Nakashidze ja Raivo Trass.

Lisaks filmitegijatele osalevad visiidil teiste seas galerist ja Kunstnike Liidu esindaja Elin Kard, kirjanikud Karl-Martin Sinijärv ja Armin Kõomägi, arhitekt Ülar Mark, muusikamänedzher Paul Pihlak. 

Külaskäiku korraldavad Allfilm ja Eesti Instituut ning toetab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium. 2013. aasta juulis allkirjastati Eesti ja Gruusia vahel kultuurikoostöö programm kuni 2016. aastani. Programm näeb ette kultuurivahetuse edendamise mitmetes kunstivaldkondades, raamatukogude ja muuseumite vahel.

„Mandariinid” esilinastub Eestis 31. oktoobril.

Filmi treiler on nähtav http://www.youtube.com/watch?v=MMXjmYmwp-o

Kõige värskem info filmi kohta https://www.facebook.com/Mandariinid