Eesti ja Korea sõlmivad filmialase koostööleppe

27. november, 2013

637B3B5A9BC9D13EEF004C3458D58C18F745BF9B4FF408A7A0C2372FB3C0EF91Täna kirjutatakse Tallinnas alla Eesti ja Lõuna-Korea filmiinstitutsioonide vahelise filmialase koostöö memorandumile, mille eesmärk on tihendada kahe riigi filmialast koostööd. Täna allkirjastavad Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp-Dallas ja Korea Filminõukogu juhataja Insoo Kim Tallinnas Nordic Hotel Forumis toimuva filmitööstuse tippsündmuse Industry@Tallinn raames Eesti ja Lõuna-Korea filmiinstitutsioonide vahelise filmialase koostöö memorandumi.

 

“Eesti Filmi Instituudi jaoks on tegemist väga olulise koostöökokkuleppe sõlmimisega. Kuna Eestil on juba filmivaldkonnas eelnevalt väga head kontaktid Koreaga ja leping kehtestab suhted ka ametlikul tasandil, soodustab see uute projektide kaasamist lähitulevikus,” rääkis Sepp-Dallas.

“5. detsembril kohtub Brüsselis Euroopa Liidu ja Lõuna-Korea kultuurikoostöö töögrupp, et arutada Euroopa liikmesriikide kogemust ja praktikaid kultuurisuhtluses Koreaga. Selles valguses aitab Eesti-Korea vaheline memorandum kindlasti kaasa kogu Euroopa filmivaldkonna koostööle Koreaga,” lisas Sepp-Dallas.

“Eesti ja Lõuna-Korea vahelise hea tahte memorandumi allkirjastamine rõhutab Pimedate Ööde Filmifestivali tugevat positsiooni platformina Aasia filmitööstuse jaoks Läänemere piirkonnas ja tugevdab PÖFFi kui silla rolli Euroopa ja Lõuna-Korea filmitööstuste vahel.” Sten-Kristian Saluveer, Industry@Tallinn direktor, kes lisas, et “sarnane koostöölepe on seni Euroopa riikidest olnud Koreaga vaid Pranstusmaal.”

Pimedate Ööde Filmifestivali raames esitleb Industry@Tallinn 26.-29. novembril 36 esinejat rohkem kui kümnest riigist. Ürituse käigus toimuvates paneeldiskussioonides ja töötubades käsitletakse Hollywoodi uusi trende, Kanada ja Lõuna-Korea kaastootmisvõimalusi, transmeedia kasumistrateegiaid ja suurte festivalide programmipoliitikat. Industry@Tallinn on muuhulgas kujunenud Aasia ja Euroopa filmitööstuse talviseks tippkohtumiseks.

Tänavusel PÖFFil näeb ka nelja Lõuna-Korea filmi, nende seas ühe riigi ülemaailmselt tuntuima filmilooja Kim Ki-Duki vastuolulist viimast linateost “Möbius” ja kõmu tekitanud Chung Ji-Youngi poliitdraamat “Riiklik julgeolek”.

Industry@Tallinn saab teoks tänu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastriprogrammile FilmEstonia, mille üheks liikmeks on ka PÖFF.