Eesti kaasaegse kunstivälja tutvustus Rio de Janeiros

09. september, 2015

Kolmapäeval, 9. septembril avatakse Rio de Janeiros ArtRio kunstimess, kus arenduskeskus korraldab esmakordselt Eesti kaasaegset kunstivälja tutvustava ürituse.

Messi kutsel ning Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) ja Curatorial Program for Research (CPR) koostöös toimub neljapäeval, 10. septembril Brasiilia kunstiinstitutsioonide esindajatele, rahvusvahelistele kunstiprofessionaalidele ning messil osalejatele Eesti kaasaegset kunsti tutvustav üritus. Ürituse keskmes on tänavu oktoobris käivituv arenduskeskuse ja CPRi ühine programm, mis toob Eestisse nädalaks 10 rahvusvahelist kuraatorit üheksast riigist, sealhulgas Brasiiliast. Kahe organisatsiooni poolt läbiviidav intensiivne eesti kunstivälja tutvustus on ideaalne sissejuhatus kavandatavaks pikaajaliseks koostööks Eesti ja Brasiilia vahel.

Geograafiline eraldatus traditsioonilistest kunstimetropolidest on andnud Brasiilia erakordselt rikkale kunstimaastikule tugeva omapära. Messi asutamine 2009. aastal avas uued võimalused Brasiilia kunstnike rahvusvaheliseks tutvustamiseks ning Brasiilia kunstituru tugevnemiseks. ArtRio on kujunenud Lõuna-Ameerika keskseks kunstimessiks, kus osaleb tänavu 77 galeriid 12 riigist ning külastajaid oodatakse viiel päeval üle 50 000.

Eesti kaasaegse kunsti tutvustust ArtRiol toetab Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti Kultuuriministeerium.