Eesti Kunstiakadeemia 100. juubeli köide pälvis kauneima raamatu tiitli

06. veebruar, 2015

2014. aasta konkursil “25 kauneimat Eesti raamatut” pälvis Eesti Kunstiakadeemia 100. juubeliks koostatud raamat KUNSTTÖÖSTUSKOOLIST KUNSTIAKADEEMIAKS. 100 AASTAT KUNSTIHARIDUST TALLINNAS preemia. Kogumiku kujundasid Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini õppejõud Mikk Heinsoo ja Kaarel Nõmmik ning selle koostas teadusprorektor ja tulevane rektor akadeemik prof Mart Kalm.
Konkursile esitati 151 tööd 68 kirjastajalt. Hindamise kriteeriumid olid kujunduse terviklikkus, hea kaas, disain ja tüpograafia, õige materjalivalik ning kvaliteetne teostus.
Juubelikogumiku kohta märkis zhürii järgmist: “Ühtlase mahedusega kujundatud raamat. Mahukas ning kujundaja jaoks keeruline ja eri aegadest pärit materjal on hästi organiseeritud. Kasutatud ebatraditsioonilisi võtteid ja kirjavalikut, mis loovad üheaegselt vanamoelise ja modernse mulje.”
Mikk Heinsood tunnustati eile toimunud Kultuurkapitali aastapreemiate jagamisel kahe näituse kataloogi kujunduse eest ka Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali auhinnaga.
Tänavuste 25 kauneima raamatu enamus koostajaid ja/või kujundajaid on ikka ja jälle Eesti Kunstiakadeemiaga seotud – olgu nad siis endised tudengid, praegused õppejõud või mõlemat. Palju õnne kõigile auhinnatutele ja palju õnne meile kõigile!
Täispikkuses teade ja 25 kauneima raamatu loetelu koos illustratsioonidega on saadaval Rahvusraamatukogu lehel siin
Juubelikogumik on müügil Eesti Kunstiakadeemia raamatukogus, Estonia pst 7, III korrus hinnaga 30 Eur.
————-
“Kunsttööstuskoolist Kunstiakadeemiaks. 100 aastat kunstiharidust Tallinnas”
Koostaja: Mart Kalm
Kujundajad: Kaarel Nõmmik, Mikk Heinsoo
Kirjastaja: Eesti Kunstiakadeemia