Eesti Kunstiakadeemia Ehte- ja sepakunsti osakonna magistrandid avasid virtuaalgalerii, mis tutvustab Eesti noorte ehtekunstnike suundasid viimasel kümnel aastal.

16. mai, 2012
rituaal_nele_noelNeljapäeval, 10. mail, avati Iisraelis Eesti Kunstiakadeemia Ehte- ja sepakunsti osakonna tudengite ja vilistlaste ning rühmituse õhuLoss ühine suurnäitus RITUAAL. Samal ajal avati ka internetigalerii, kus on võimalik vaadata näitust virtuaalkeskkonnas. Galeriid saab külastada aadressil: WWW.artun.ee/virtualritual.
Tegu on ühe mahukama eesti ehtekunsti näitusega väljaspool Eestit üldse – eksponeeritud on ligi 150 ehte- ja sepakunsti tudengite, õppejõudude ning vilistlaste viimasel kümnel aastal loodud teost. Näituse fookus on kontseptuaalsel ja uuenduslikul unikaal-loomingul.

Rituaali korrastav ja süvitsiminev toime, mis aitab mõtestada minapilti ning haakida end ühisteadvusega, on valitud selle näituse teemaks avamaks eestlase identiteeti ja lokaalset eripära.

„Rituaal on tänapäeval hästi maskeeritud raamistik, milles igaüks toimetab oma isiklikku invarianti, mis stabiliseerib inimese heitliku loomuse.“  -Kadri Mälk

Näitus RITUAAL toimub
Shenkari Tehnika- ja Disaini Kolledži galeriis
10.-31. mail 2012

Illustreeriv pilt:

Nele Sudnikevitš
„Nõel“
Materjal: sepistatud teras
2012
Foto: Liina Lõõbas