Eesti Kunstiakadeemia graafika magistrant Gudrun Heamägi esineb Rahvusvahelisel Krakowi graafikatriennaalil

08. oktoober, 2012
15. septembrist kuni 31. oktoobrini toimub Rahvusvaheline Krakowi graafikatriennaal, mis on mainekas ja pika ajalooga kunstiüritus. Seekordne massiivne sündmus on juubelihõnguline ja laiub lisaks Poolale veel 4 riigis. Eestist on ainsa kunstnikuna triennaali põhiekspositsiooni pääsenud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala magistrant Gudrun Heamägi.
Näitusel saab näha offsetlitograafia tehnikas seeriat “Hocus-Focus”. Lisaks põhinäitusele esineb Gudrun veel sama ürituse raames Rootsis Dalarna Muuseumis ning Aleksandra Janiki kuraatoriprojektis Opole kaasaegse kunsti galeriis.  Loe lisa http://www.triennial.cracow.pl/latest_news/

Gudrun Heamäe loomingulist käekirja võiks iseloomustada põhiliselt kahe omadusega, sõnab graafika osakonna juhataja prof Urmas Viik ja selgitab:

Esiteks, hea käsi ja silm võimaldavad luua talle ainuomase kujundimaailma. See põhineb nii tähelepanelikul detailitajul, kui heal joonistusoskusel. Teiseks, võib kogenud vaataja leida siit kihistusi nii eesti kui maailma graafikakunsti möödanikust. Siit võib näiteks leida üllatavaid kokkulangevusi 60ndate generatsiooniga. Sedalaadi tundlikkus on kaasaegses kunstis üpris haruldane nähtus ning kindlasti rikastab vaatamiskogemust veelgi.”

Märkimist väärib ka asjaolu, et Gudrun Heamägi on trükimeistrina ametis Harry Leppäneni offsetlitograafia töökojas.