Eesti Kunstiakadeemia kavandab Elektriraudteele uued vormirõivad

17. september, 2012

Elektriraudtee ja Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakond on alustanud koostööd, eesmärgiga kavandada uued vormirõivad Elektriraudtee rongipersonalile. Loodavate kavandite alusel valmivad ametirõivad, mida hakkavad kandma rongijuhid ja klienditeenindajad järgmise aasta suvest, mil esimesed Stadler FLIRT reisirongid alustavad liinireisidega.

Elektriraudtee müügi- ja kommunikatsioonijuhi Norbert Kaareste sõnul on ettevõttel hea meel teha koostööd Kunstiakadeemia õppejõudude ja üliõpilastega.

„Kunstiakadeemia moemagistrandid koos kogenud õppejõududega loovad meie rongipersonalile ametirõivad, mis on kindlasti sama innovatiivsed ja mugavad kui meie uus rong,“ sõnas Kaareste.

EKA moedisaini osakonna juhataja prof Vilve Undi sõnul avaneb moedisaini magistrantidel hea võimalus kavandada õppetöö raames grupitööna vormirõivaid Elektriraudteele professionaalsete õppejõudude juhendamisel. See annab lisaks ülikoolis õpitule ka hea kogemuse kliendiga koostööst.

Meistriklassi juhendav õppejõud Sverker Bergström Rootsist on spetsialiseerunud vormirõivastele ja omab pikaaegset kogemust H&M, Marc  O‘Polo, Levis`i ja Jockey firmade disainerina. Viimased kümme aastat on ta teostanud vormirõivaste projekte Rootsi Postile, Rootsi Politseile ja paljudele erafirmadele. Alates 1996-st aastast õpetab ja viib Sverker läbi meistriklasse Skandinaavias ja Baltikumi disainikoolides.

Projekti kaasjuhendajaks on Tiia Orgna, kes on töötanud Ilves Extra spordirõivaste disainerina. Hetkel töötab ta vabakutselise disainerina ja on olnud aastaid kutsutud õppejõud EKA Moedisaini osakonnas.

Uute Eleketriraudtee vormirõivaste prototüübid valmivad AS Profline-is.

Kunstiakadeemia poolt kavandatavaid vormirõivaid hakkavad kandma kõik Elektriraudtee rongijuhid ja klienditeenindajad. Koostöö eesmärk on uuendada tänast rongipersonali ametiriietust, sooviga kaasajastada see uute reisirongide liinile tulekuks.

Esimene uus reisirong saabub Eestisse käesoleva aasta novembrikuus ning liinitööd alustavad uued Elektriraudtee rongid 2013. aasta suvel. Kokku hangib Elektriraudtee 18 elektri- ja 20 diiselrongi. Elektrirongide maksumusest finantseerib 85% Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

NB! Olulisemad uudised uute reisirongide valmistamise protsessist on koondatud aadressile uus.elektriraudtee.ee. Kodulehekülg kajastab Elektriraudtee AS-i poolt läbiviidava uute elektri- ja diiselreisirongide hanke kulgu.

Eesti Kunstiakadeemiast

Eesti Kunstiakadeemia on Eesti ainus kunsti-, disaini-, arhitektuuri- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on katkematult tegutsenud 1914. aastast. Eesti Kunstiakadeemia pürgib visuaalkultuuri valdkondades juhtivaks rahvusvaheliseks kompetentsikeskuseks. EKA tegeleb peale aktiivse õppe-ja teadustöö ka loometööga ning pakub Avatud Akadeemia kaudu taseme- ja täiendkoolitust. Eesti Kunstiakadeemias õpib hetkel üle 1200 tudengi, kellest mitmed täiendavad end õppetöö vältel väliskõrgkoolides. EKA teeb koostööd ligi 100 välisülikooliga ning on mitmete rahvusvaheliste võrgustike liige.

Lisateave www.artun.ee