Eesti Kunstiakadeemia õnnitleb ja tunnustab oma liikmeid riikliku kultuuripreemia puhul

19. veebruar, 2013

Eesti Kunstiakadeemia maastikuarhitektuuri õppejõud Katrin Koov ning arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala vilistlased Indrek Peil, Siiri Vallner ja Hannes Praks saavad Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue hoone arhitektuurse lahenduse ja sisekujunduse eest riikliku kultuuripreemia.  Auhinnad antakse laureaatidele üle vabariigi aastapäeval 24. veebruaril kell 13.30 Eesti Teaduste Akadeemia saalis. 

 

 Katrin Koov on Eesti Kunstiakadeemia maastikuarhitektuuri õppekava juht ja akadeemia vilistlane.  Muuhulgas on ta projekteerinud Pärnu kontserdimaja, 2002 (kaasautorid Kaire Nõmm ja Hanno Grosschmidt), Pärnu kesklinna koolide võimla, 2005 (kaasautorid Siiri Vallner, Kaire Nõmm ja Heidi Urb), Pärnu uue keskuse tänavakujunduse, 2009 (kaasautor Kaire Nõmm) ja mitmeid teisi rajatisi.  Ta on Eesti Arhitektide Liidu liige.

Valitsus kiitis heaks riigi kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku määrata preemiad möödunud aasta loominguliste saavutuste eest alljärgnevatele isikutele:

Vladimir Anšon – lavastuste «Nelipühad» ja «Onu Vanja» kunstilise teostuse eest;

Eha Komissarov – näituse «Mood ja külm sõda» kureerimise eest;

Jaak Lõhmus – programmi «Eesti Film 100» läbiviimise ning 35-osalise ETV saatesarja «Kaadris» loomise ja toimetamise eest;

Jaan-Eik Tulve – loomingulise tegevuse eest 2012. aastal ning albumi «Filia Sion» eest;

Katrin Koov, Indrek Peil, Siiri Vallner, Hannes Praks – Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue hoone arhitektuurse lahenduse ja sisekujunduse eest.

Viis preemiat à 9600 eurot antakse möödunud aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate loominguliste saavutuste eest. Kollektiivi premeerimisel jagatakse preemiasumma võrdselt kollektiivi liikmete vahel.

 

Riigi kultuuripreemiad pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest antakse Eri Klasile, Kaarin Raidile ja Tõnis Vindile.  Kultuuri elutööpreemia antakse kolmele isikule ning ühe preemia suuruseks on 64 000 eurot.