Eesti Kunstiakadeemia rektor prof Signe Kivi valiti teistkordselt ülemaailmse kõrgharidusassotsiatsiooni CUMULUS juhtnõukogusse

11. juuni, 2013

Signe Kivi 2012 CUMULUS board5.–8. juunil toimunud ülemaailmse disaini-, kunsti- ja meediakõrgkoolide assotsiatsiooni CUMULUS aastakonverentsil Kalmaris, Rootsis valiti peaassambleel uus juhtnõukogu, mille liikmeks sai teistkordselt ainsa Balti riikide esindajana Eesti Kunstiakadeemia rektor prof Signe Kivi.

Assotsiatsiooni valitakse kolmeks aastaks juhtima võrgustikku kuuluvate ülikoolide esindajad.  Kümnele kohale kandideeris käesoleval aastal 15 rektorit, professorit või teadurit USA-st, Euroopast, Austraaliast, Uus-Meremaalt ja Hiinast.  Juhatusse osutusid valituks  Sam Bucolo (Austraalia),Virginia Tassinari (Belgia),  Andres Villela (Tshiili), Lou Yongqi (Hiina), Elsebeth Gerner Nielsen (Taani), Signe Kivi (Eesti), Ulrich Schendzielorz (Saksamaa), Annabel Pretty (Uus-Meremaa), Sara Hyltén-Cavallius (Rootsi), Mariana Amatullo (USA) kunsti- ja disainikõrgkoolide esindajad.  CUMULUSe presidendiks valiti Luisa Collina Itaaliast. Luisa Collina on arhitekt, omab Politecnico di Milano (Milano Polütehnikum) doktorikraadi tehnilise innovatsiooni ja arhitektuuri valdkonnas.  Hetkel töötab ta Milaano Polütehnikumi Disainiteaduskonnas disaini professorina.

Eesti Kunstiakadeemia välissuhete osakonna juhataja Sandra Sule sõnul “näitab EKA rektori tagasivalimine CUMULUSE juhtnõukogusse, et Eesti Kunstiakadeemia on usaldusväärne ja hinnatud partner rahvusvahelisel kõrgharidusmaastikul. Akadeemia koordineerib kaht Põhjamaade vabade kunstide, disaini- ja arhitektuuriõppe võrgustikku: KUNO ja CIRRUS, üliõpilasvahetuse osakaal ERASMUS jt programmide raames on ligi 10% ning iga aastaga on jõudsalt kasvanud välisüliõpilaste hulk, kes soovivad EKAs omandada kraadi või õppida siin vahetusüliõpilasena semestri või aasta vältel. Tagasiside siin õppinud välisüliõpilastelt näitab, et tudengid hindavad kõrgelt siin pakutavat kunstiharidust, mille võtmesõna on avatus ja avara silmaringiga professuur”.

EKA kuulub mitmetesse rahvusvahelistesse võrgustikesse ja assotsiatsioonidesse, mille seas kõige aktiivsemalt osaleb CUMULUSes. Ülikool on sõlminud koostöölepinguid 60 assotsiatsiooni kuuluva partnerülikooliga, kellega lisaks õppejõudude-ja tudengivahetusele on läbi viidud mitmeid projekte ja näitusi. CUMULUS assotsiatsioon loodi praeguse Aalto Ülikooli eestvedamisel 1990. aastal. Tänaseks koondab assotsiatsioon 194 liikmesülikooli 48-st riigist üle maailma. 2003. aastal toimus CUMULUSe konverents Eestis.   

Eesti Kunstiakadeemia on Eesti ainus kunsti-, disaini-, arhitektuuri- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on katkematult tegutsenud 1914. aastast. Eesti Kunstiakadeemia pürgib visuaalkultuuri valdkondades juhtivaks rahvusvaheliseks innovaatiliseks keskuseks. EKA tegeleb peale aktiivse õppe-ja teadustöö ka loometööga ning pakub Avatud Akadeemia kaudu täiendkoolitust. Eesti Kunstiakadeemias õpib hetkel üle 1300 tudengi, kellest mitmed täiendavad end õppetöö vältel väliskõrgkoolides. EKA teeb koostööd üle 100 välisülikooliga ning on mitmete rahvusvaheliste võrgustike liige. Lisateave www.artun.ee

Assotsiatsioonist lähemalt: http://www.cumulusassociation.org/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=38 

http://www.cumuluskalmar2013.org/