Eesti Kunstiakadeemias toimub reedel AVATUD EKA PÄEV

23. oktoober, 2012

ekaSel reedel, 26. oktoobril toimub Eesti Kunstiakadeemia 98. aastapäeva tähistamiseks Avatud EKA Päev, mis on tänavu mõeldud tulevastele sisseastujatele, koostööhuvilistele ja Eesti Kunstiakadeemia vilistlastele.

Avatud EKA Päeval on kõik Eesti Kunstiakadeemia teaduskondade hooned külastajatele avatud:

Disainiteaduskond – Estonia pst 7/Teatri väljak 1

Vabade kunstide teaduskond – Kiriku plats 1

Kunstikultuuri teaduskond ja sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakond – Suur-Kloostri 11

Arhitektuuriteaduskond – Pikk 20

Avatud Akadeemia ja stsenograafia osakond – Gonsiori 9

Installatsiooni ja skulptuuri osakond – Raja 11a

Animatsiooni osakond – Narva mnt 27 (BFM hoone)

Avatud EKA Päev algab kell 9.00 hommikuste loengutega – on võimalus külastada enamikke tunniplaanis olevaid loenguid ja tunde.

Kella 10:00 algavad teaduskondade tutvustused disaini, arhitektuuri, kunstikultuuri ja vabade kunstide õppekavadest. Toimuvad erialatutvustused osakondades – klassides, stuudiotes ja ateljeedes on väljapanekud tudengite töödest, erialaprojektidest ja koostööst ettevõtjatega. On võimalus katsetada savitreimist, osaledaa tekstiili trükituba, tutvuda töökodadega ja -vahenditega.   Kahes hoones – Kiriku plats 1 ja Estonia pst 7/Teatri väljak 1 – on infopunktid, kust saab õppimisvõimalusi tutvustavaid infomaterjale ning sisseastumisega seonduvat teavet.

Kella 12:00–14:00 pakutakse kaasaegse kunsti suppi Kiriku plats 1 hoones.

Alates kella 14.00 on avatud EKA EXPO ning siis on oodatud vilistlased ning koostööpartnerid ja -huvilised.  EKA EXPO juhatab sisse rektor prof Signe Kivi ning räägib Kunstiakadeemia tegemistest laiemalt.

EKA EXPO toimub Estonia pst 7/Teatri väljak 1 hoones ruumis 265; seal on võimalus tutvuda üliõpilaste ja ettevõtete koostöös sündinud disainiprojektidega nii sisearhitektuuri, mööblidisaini, nahakunsti, tootedisaini, graafilise disaini, moedisaini, tekstiilidisaini, metallikunsti, keraamika ja klaasidisaini vallas. Registreerumine toimib siin lingil http://avatudeka.artun.ee/ekaexpo.html

Kell 15:00 on planeeritud kohtumine üliõpilastega, kus õpihuvilised saavad esitada küsimusi EKAs õppimise ja tudengielu kohta.  Kohtumine leiab aset Estonia pst 7 hoones IV korruse liftiesises ruumis.

Kell 16:00 toimub Estonia pst 7/Teatri väljak 1 hoones, rm 245 koostööhuvilistele töötuba “Milleks disain ja kellele seda vaja on?”, mille läbiviija on tootedisainer ja “Disainispikri” autor Merike Rehepapp.  Vajalik Registreerumine

Kell 17:00 algavad Kiriku plats 1 hoones töötoad, kella 18:00-st avatud loengud vilistlastelt ja õppejõududelt ning vestlusring EKA paiknemise teemal. Esinema tulevad nimekad vilistlased ja hinnatud õppejõud, sh em. prof Jaak Kangilaski, vilistlased Tarrvi Laaman ja Reet Aus.  Kella 20:00st on Kiriku plats 1 hoones avatud Nostalgia nurk, EKA vana hoone fotodest näitus-müük ja keldriruumides Jututuba. Päev lõppeb diskoga, mille korraldavad moedisaini vilistlane Anne Metsis koos abilistega.

Kogu info AVATUD EKA PÄEVA kohta koos registreerumisvormidega on kirjas lehel avatudeka.artun.ee

 

AVATUD EKA PÄEVA ÜLDKAVA

9:00–19:00 EKA loengud ja tunnid külastajatele avatud

10:00–20:00 Infopunktid avatud Estonia pst 7/Teatri väljak 1 ja Kiriku plast 1 hoonetes

12:00–14:00 Supp ja pirukas Kiriku plats 1 hoones

12:00–15:00 Trükituba tekstiilis, Estonia pst 7, rm 312. Kaasa võtta T-särk, kangaskott vm tekstiilese, millele saab trükkida kohapeal ettevalmistatud mustri!

14:00 EKA tutvustus ja EKA EXPO avamine Estonia pst 7/Teatri väljak 1 ruumis 265

16:00 Töötuba “Milleks disain ja kellele seda vaja on?”, läbiviija tootedisainer ja “Disainispikri” autor Merike Rehepapp, Estonia pst 7, rm 245

17:00 Joonistamise töötuba “Figuraal A(BS)traktsioon” Kiriku plats 1 hoones, ruum 208, juhendavad Maiu Rõõmus ja Maria-Kristiina Ulas

17:00 Vormituba, Kiriku plats 1, rm 206, juhendavad installatsiooni ja skulptuuri magistrandid Uku Sepsivart, Sten Saarits, Jette Vood

18:00–20:00 Loengud EKA vilistlastelt ja õppejõududelt, Kiriku plats 1, suur saal, esinevad em.prof Jaak Kangilaski, vilistlased Tarrvi Laaman, Reet Aus

20:00–00:00 Disko, korraldavad moedisaini vilistlane Anne Metsis koos abilistega

Osakondades avatud väljapanekud tudengite töödest ja projektidest.  Kiriku plats 1 hoones toimub EKA vana maja fotode näitusmüük.

NB!  2013. aastal algab vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemiasse juba 1. veebruaril, erialade vastuvõtutähtajad on erinevad!  Lisateave sisseastumine.artun.ee

Tere tulemast Tallinna vanimasse ülikooli! Kohtumiseni Avatud EKA Päeval!

Eesti Kunstiakadeemiast

1914. a. asutas Eesti Kunstiühing Tallinna Kunstitööstuskooli, mis seadis sihiks anda üldharidust ja erialast ettevalmistust kunstkäsitöös. See oli Eesti esimene ja mõnda aega ka ainuke kunstikool. Rajati mitmeid töökodasid, alates 1917. aasta sügisest koliti Pikk 20 aadressilt Tartu maantee algusesse, kus kool on tegutsenud kogu oma ajaloo vältel. 
Kooli asutajad võtsid õppekavade koostamisel eeskujuks parun Stieglitzi kunstikooli St. Peterburis, mille õppesüsteemis eelistati tehnilisi ja praktilisi oskusi. Direktoriks oli aastatel 1914-1934 Voldemar Päts. Kooli esimeste õpilaste seast võrsus mitmeid Eesti tuntud ja klassikuteks saanud kunstnikke (E. Wiiralt, P. Liivak, J. Muks jt)

Seoses Eesti iseseisvumisega sai 1924. aastal Tallinna Kunstitööstuskoolist Riigi Kunsttööstuskool, milles anti haridust kõigis tollastes tarbekunsti erialades.

 

Täna on Eesti Kunstiakadeemia Eesti ainus kunsti-, disaini-, arhitektuuri- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on katkematult tegutsenud 1914. aastast. Eesti Kunstiakadeemia pürgib visuaalkultuuri valdkondades juhtivaks rahvusvaheliseks kompetentsikeskuseks. EKA tegeleb peale aktiivse õppe-ja teadustöö ka loometööga ning pakub Avatud Akadeemia kaudu taseme- ja täiendkoolitust. Eesti Kunstiakadeemias õpib hetkel üle 1200 tudengi, kellest mitmed täiendavad end õppetöö vältel väliskõrgkoolides. EKA teeb koostööd ligi 150 välisülikooliga ning on mitmete rahvusvaheliste võrgustike liige.  Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Disainikeskuse ja Eesti Arhitektuurikeskuse ellukutsuja ja asutajaliige.

Lisateave www.artun.ee