Eesti Kunstimuuseumil valmis uus koduleht

05. september, 2012

Kolmapäevast, 5. septembrist on Eesti Kunstimuuseumil (EKM) kasutusel uus koduleht aadressilwww.kunstimuuseum.ee. Põhjalikult ümber tehtud veebilehelt leiavad külastajad infot Kumu ja Kadrioru kunstimuuseumi ning Mikkeli, Adamson-Eriku ja Niguliste muuseumi kohta. Praeguseni kasutusel olev koduleht aadressil www.ekm.ee suletakse.

 

„Muuseumi uue kodulehe väljatöötamisel pöörasime suurt rõhku lehe kliendisõbralikumaks muutmisele,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme. „Uus koduleht on senisest märksa mahukam ning rohke pildimaterjaliga illustreeritud, et külastajal oleks hea võimalus ka virtuaalselt Eesti Kunstimuuseumis toimuvaga tutvuda.”

EKMi uus koduleht on tänu rippmenüüdele nii vormilt kui ülesehituselt selgem, senisest tunduvalt enam on pandud rõhku EKMi kogude tutvustamisele ja korporatiivsele identiteedile.

Peamise uuendusena on loodud kategoriseerimist võimaldav sündmuste kalender, kus on kirjas kõik muuseumites toimuvad näitused, elamus- ja publikuprogrammid, meistriklassid jm üritused. See annab lihtsa võimaluse otsida konkreetses muuseumis toimuvat sündmust.

Välismaistele külastajatele mõeldes on nüüd lisaks vene- ja ingliskeelsetele lehtedele loodud ka soomekeelne koduleht.

EKMi kodulehe arendamisega said kõik viis muuseumi endale domeeni, kus leidub infot nendes muuseumites toimuva kohta:

Kumu kunstimuuseumi domeeniaadress on www.kumu.ee

Kadrioru kunstimuuseumi domeeniaadress on www.kadriorumuuseum.ee

Mikkeli muuseumi domeeniaadress on www.mikkelimuuseum.ee

Niguliste muuseumi domeeniaadress on www.nigulistemuuseum.ee

Adamson-Ericu domeeniaadress on www.adamson-eric.ee

Kodulehe põhjalik uuenduskuur sai teoks tänu EASi poolt toetatud Kumu kunstimuuseumi turundusprojektile, mida rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist. Projekti raames valmis ka Kumu virtuaaltuur, mis laseb majas ringi vaadata ilma kohale tulemata.

EKMi uue kodulehe töötas välja OK Interactive OÜ.

Seoses serverivahetusega võib esimestel päevadel esineda uue kodulehe kasutamisel tõrkeid. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast. Koduleht on täiendamisjärgus ja seda arendatakse pidevalt edasi.