Eesti Kunstimuuseumist saab reprosid tellida

18. jaanuar, 2012

EKMEesti Kunstimuuseum pakub unikaalset võimalust tellida koduseinale või kontorisse repro mõnest muuseumi suurde kunstikogusse kuuluvast teosest. Reprosid on võimalik tellida Kumu kunstimuuseumi poest.
“Reproprint on teenus, mis võimaldab inimestel soetada endale meie maalikogusse kuuluvate teoste reproduktsioone,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme. “Valitud tööd võimaldavad oma eripalgelisusega luua meeleolu igasse interjööri.”

Eesti Kunstimuuseumi (EKM) kogudesse kuulub ligi 60 000 kunstiteost. Praegu on välja valitud 50 muuseumikülastajate lemmikteost, mis hõlmavad Eesti kunsti kullafondi 17. sajandist nüüdiskunstini. Kõik valikusse kuuluvad originaalteosed on õlimaalid. Tulevikus on plaanis valikut laiendada nii teoste kui ka tehnikate osas.

Kunstiklassika kojutoomine on lihtne:
* Vali 50 maali seast välja oma lemmikteos.
* Valitud maal trükitakse Kumu muuseumipoes lõuendikangale.
* Raami teos raamitöökojas.
* Riputa maal seinale.
* Tunne kunstist rõõmu!

Eesti Kunstimuuseum töötas reproprinditeenuse välja koostöös Overall AS-i ja Wiseman Interactive OÜ-ga, kes lõi veebipõhise iPadi rakenduse, mis suhtleb Overall AS-i poolt varustatud printimistehnoloogiaga. Reprode printimiseks kasutatakse Canoni 12 värviga pigmendipõhist tindisüsteemil töötavat A1-formaadi printerit, mis võimaldab eriti laia värviruumi ning kiiret ja täpset printimist. Materjaliks on valitud lõuendikangas, mis annab õlimaalile sarnase tulemuse.

Tellida saab kahes mõõdus töid: väike formaat on 25…51 × 51 cm ja suur formaat 51 × 52…88 cm. Repro hind on vastavalt formaadile 80 või 100 eurot.

Repro trükkimine lõuendikangale Kumu muuseumipoes võtab aega umbes pool tundi. Kõik reproduktsioonid varustatakse templi ja originaalteose andmeid sisaldava etiketiga. Repro antakse kaasa rullikeeratuna spetsiaalses vutlaris, et klient saaks selle oma soovidele vastavalt raamitöökojas raamida.

EKM soovitab reprosid raamida: Kadrioru Pildiraam (L. Koidula 11, tel 601 3708, art.line@mail.ee); Duo Pildiraam OÜ (Vabaduse Väljak 6-1, tel 644 9620, www.duopildiraam.ee <http://www.duopildiraam.ee/> ja Tartu mnt 7, tel 660 5240) ja Cadre Tallinn Salong (J. Kunderi 8a, tel 648 4558, cadre.raam@mail.ee).