Eesti kunstirühmitus – ettevõte OÜ Visible Solutions Austria kunstifestivalil

16. september, 2013

Screen Shot 2013-09-16 at 6.20.50 PMOÜ Visible Solutions osaleb Grazis maineka Austria kunstifestivali Steirischer herbst näitusel “Liquid Assets,” kus esitleb uut teost “Ligudik, Väärtusmõõdik ja Kunstiteos, mis koosneb vaid iseenda väärtusest”. Näitus avatakse 20. septembril ning kestab 1. detsembrini 2013.

Steirischer herbst on üks olulisimaid iga-aastaseid euroopa kunstisündmusi, mis leiab aset 1968. aastast. Paradoksaalsel kombel võib öelda, et Steirischer herbst on pikaajalise traditsiooniga avangardfestival, kus on muuhulgas esinenud Hans Haacke, IRWIN grupp, Bill Fontana jpt.

Näitus “Liquid Assets” keskendub majandusele ja eriti majanduskriisile, koondades euroopa ja maailma tuntud kunstnike majandussuhete ja printsiipidega tegelevaid teoseid. Näituse kuraatoriteks on Luigi Fassi (AT/IT) ning Katerina Gregos (BE/GR).

OÜ Visible Solutions on kolme eesti kunstniku Karel Koplimetsa, Taaniel Raudsepa ning Sigrid Viiri 2010 aastal loodud kunstiteos-ettevõtte. Kunstnike kollektiivi peamiseks huviobjektiks on kapitalism ja selle avaldumisvormid. Nad on öelnud, et kapitalism on praegu inimlikku võimalikkust kõige enam defineeriv jõud. OÜ Visible Solutions on esindanud Eestit euroopa kunstibiennaalil Manifesta 9 ning on Eesti Kultuurkapitali aastaauhinna ja Balti assamblee kunstiauhinna laureaat.

Austrias esitlemisele tuleva installatsiooni juures on materjalina kasutatud muuhulgas matemaatikat ja inimrasva. Visible Solutions OÜ kommenteerib uut tööd nii: “See on kontseptuaalne teos, mis loob vaatajale konteksti mõtlemaks väärtuse ja väärtuslikkuse konstrueerimise mehhanismidele”

Uus kunstiteos on valminud festivali Steirischer Herbst tellimusel, lisaks rahastavad teost Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Luigi Fassi külastas Eestit kevadel “Visiting Curators” programmi raames, mida korraldavad koos EKKAK (www.ecadc.ee) ja KKEK (www.cca.ee).