Eesti mäluasutused keskenduvad suveseminaril digiteerimisele

26. august, 2014

Suveseminar201326.–27. augustini kohtuvad Rahvusraamatukogu korraldataval Eesti mäluasutuste suveseminaril 85 tippspetsialisti, et pidada nõu ja vahetada infot teemal „Digiteerimine kui lisandväärtuse loomineˮ.

Seekordse seminari põhiteemaks on Kultuuriministeeriumi digitaalse kultuuripärandi nõukogu töö raames koostatud digiteerimise tegevuskavad ja nendest tulenev edasine koostöö korraldamine. Arutletakse ka ava- ja suurandmete võimaluste üle ning peetakse e-projektide paraad, kus ülesastujad tutvustavad lühiettekannetega viimase aasta olulisemaid ja põnevamaid e-teenuseid ja -ettevõtmisi.

Suveseminari korraldaja, Rahvusraamatukogu arendusjuhi Raivo Ruusalepa sõnul teenib digiteerimisalane koostöö eesmärki teha Eesti rahvuslik kultuuripärand digitaalsel kujul kättesaadavaks nii olemasolevate kui ka uute avalike e-teenuste kaudu. „Eesti rahvustrükise kollektsioon hõlmab ligi 330 000 väljaannet. Sellest on praeguseks digiteeritud vaid 2,5%, mistõttu on mäluasutuste järgmise viie aasta prioriteet teha oma kogusid senisest oluliselt rohkem digitaalsena kättesaadavaksˮ lisas ta.

Kava

Rahvusraamatukogu on igasuviseid erialaseminare korraldanud järjepanu 1996. aastast. Algselt teadusraamatukogudele mõeldud üritusesari kannab 2011. aastast Eesti mäluasutuste suveseminari nimetust, kuna koostöö raamatukogude, arhiivide ja muuseumide vahel on järjest tihenenud.