Eesti mäluasutused vaatavad üheskoos digitaalse kultuuripärandi tulevikku

26. august, 2013

rahvusraamatukogu-300x23327.-28. augustil toimub Eesti mäluasutuste suveseminar “Digitaalne kultuuripärand ja ajahorisont 2020” Roosta puhkekülas Läänemaal. Seminaril keskendutakse digitaalse kultuuripärandi tulevikule valmivate dokumentide „Eesti infoühiskonna arengukava 2020“ ja „Kultuuripoliitika arengusuunad aastani 2020“ ning Euroopa Liidu programmi „Horizon 2020“ valguses.

Käsitletakse uuemaid digitaalse kultuuripärandiga seotud arenguid Eesti arhiivides, muuseumides ja raamatukogudes, räägitakse avaandmetest mäluasutustes ning toimuvad mõttetalgud teemal „Mida vajame pärast kultuuripärandi aastat?“.

Seminaril osaleb kokku u 60 juhti ja spetsialisti, ettekannetega esinevad Tartu Ülikooli Raamatukogu, Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja Rahvusarhiivi spetsialistid, samuti Kultuuriministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Mäluasutuste suveseminari traditsioon sai alguse juba 1960ndatel aastatel, kui üksteise tegevusi vastastikku vaagima kogunesid teadusraamatukogud. Alates 2009. aastast, mil päevakorda kerkis digitaalne aines, selle säilitamine ja kättesaadavaks tegemine, on osaliste ning teemade ring laienenud.

Seminari korraldab Eesti Rahvusraamatukogu arendus- ja koolituskeskus ning seda toetab EV Kultuuriministeerium.

Lähem teave:
Annika Koppel, Eesti Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel 5680 7260
www.rahvusraamatukogu.ee